Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kanatları uzamadan dökülüyor, tüy kökü siyah

Memoks

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun uzun kanat tüyleri uzamadan dökülüyor kuşu alalı 15 gün oldu alırken de böyle idi sadece 2 3 tane normal uzunlukta kanat tüyü var aynı şekilde kuyruk tüyüde pek dağınık, diğer tüm tüyleri normal

Fotoğraf atabilirmisiniz

Ekli dosyalar

• IMG_20210701_030024.jpg
    IMG_20210701_030024.jpg
    861.7 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_20210701_025342.jpg
    IMG_20210701_025342.jpg
    813.7 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20210701_025257.jpg
    IMG_20210701_025257.jpg
    972.6 KB · Görüntüleme: 55
Kesilmiş gibi duruyor

sürekli tüyleriyle oynuyor mu? huysuzluğu var mı

Tuy problemi var kuşta b vitamini veriyorsan cok
Verme haftada 2 gün ver araya 2 3 gün normal
Su koy haftada 2 gün buğday cimlendirmesi ver ve sprey ile duş aldır her gün
Cevabınız için teşekkür ederim sonuçları yazarım buğdayı nereden bulabilirim birde tedavi kaç güne sonuç verir kuş uçamıyor çıkarınca çok tedirgin oluyor bende kafesine koyuyorum geri

Normal tüylerini düzeltiyor şuana kadar anormal bişey görmedim ama tüyünü düzetlerken kepek gibi bişeyler dökülüyor
ben de kendi papağanımda öyle sanıyordum ama kuş ağrıdan tüylerini koparıyormuş şu an yakalıkla dolaşıyor. Tavsiyem veterinere de göstermeniz. tabi uzun vadede düzenli verilen kaliteli bir ilaca tüyleri tepki vermiyorsa

Acaba tüyleriyle uğraşırken kepek gibi bişeyler neden düşer sirkeli duş iyi gelirmi

sirkeli duş rahatlatır ama dedim gibi değişim olmazsa bi gösterin
Muhabbet kuşumun sağ kanatındaki yeni çıkan tüyler gözüküyor ama solda daha tık yok bugün Bi tane tüysüz kök düşmüş bugün mama verdim kuşuma yerinde duramıyor çıkarınca da uçamıyor ve korkuyor ne yapsam bilemedim

Muhabbet kuşumun sağ kanatındaki yeni çıkan tüyler gözüküyor ama solda daha tık yok bugün Bi tane tüysüz kök düşmüş bugün mama verdim kuşuma yerinde duramıyor çıkarınca da uçamıyor ve korkuyor ne yapsam bilemedim
uçamaması normal. ben kendi papağanımdan örnek vereyim. tüylerini temizliyor sanırdım aldığımda bir kanadının yarısı yoktu. kaliteli b vitamini takviyesi yaptım ama bir türlü uzamadı. meğerse temizlemiyormuş ağrısı olduğu için koparıyormuş. Veteriner de french molt olduğunu söyledi. tabii ki sizin böyle olmayabilir ama tedbir amaçlı götürmenizi tavsiye ediyorum.

Kanatları uzayana kadar uçamaz çünkü uçuş kanatları eksik

Te
uçamaması normal. ben kendi papağanımdan örnek vereyim. tüylerini temizliyor sanırdım aldığımda bir kanadının yarısı yoktu. kaliteli b vitamini takviyesi yaptım ama bir türlü uzamadı. meğerse temizlemiyormuş ağrısı olduğu için koparıyormuş. Veteriner de french molt olduğunu söyledi. tabii ki sizin böyle olmayabilir ama tedbir amaçlı götürmenizi tavsiye ediyorum.
Teşekkürler gelişme olursa yazarım

Kanatları uzayana kadar uçamaz çünkü uçuş kanatları eksik
Evet kanatlarını açınca yeni çıkan uçma tüyleri minik minik gözüküyordu ama şimdi dışarıdan bakınca normal kanatlı kuş gibi kanatları olmaya başladı uzaması lazım sadece sol kanatta daha bişey yok kuyruk tüyüde düzelmeye başlamış, eski kuşumu öldüren ishalide geçirmiş olmanın mutluluğu var

Geri