Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Kanatlari Hakkinda

Katildans

Yeni Üye
Herkese merhabalar,
Bir hafta önce muhabbet kusu aldim bir aileden bakamadiklari icin bana verdiler.Kusum 7-8 aylik disi muhabbet kusu.. Aldigim aileden aldigim bilgiye gore kafesten cikarken kanatlari kafesin kapagina sıkısmıs ve kanatlarindan bayagi bir azalma oldu.Bir kanadinin ucma kanatlari yok. Ve kanadinda yaralanma var. Kanadinda kirik oldugunu dusunmuyorum kafesin icinde kanat cirpmasi yapabiliyor disarida ucamiyor.Fotograflari ekleyecegim simdi acaba veterinere gotureyim mi yoksa kanatlari kendi uzar mi
20210307_143118.jpg

Ekli dosyalar

• 20210307_143118.jpg
    20210307_143118.jpg
    518.9 KB · Görüntüleme: 32
Kaliteli bir b vitamini ile süreci destekleyebilirsiniz.Sitede öneriler mevcut.
Veterinere goturmem gerek mi .. kanadinda yaralari da var kanatlarini actiginda gorebiliyorum.. suan evde yeni oldugu icin hircin biraz ele gelmiyor ve geldiginde fena isiriyor.. bir denemem de kantaron yagi surdum.Vazelin sursem yaralari icin iyi gelir mi yada profesyonel yardim mi almam gerekiyor?ilk defa bir kus sahiplendim o yuzden biraz endiseliyim.Tesekkur ederim yorumunuz icin

Kanattaki kahverengilikler rengi mi ?

Veterinere goturmem gerek mi .. kanadinda yaralari da var kanatlarini actiginda gorebiliyorum.. suan evde yeni oldugu icin hircin biraz ele gelmiyor ve geldiginde fena isiriyor.. bir denemem de kantaron yagi surdum.Vazelin sursem yaralari icin iyi gelir mi yada profesyonel yardim mi almam gerekiyor?ilk defa bir kus sahiplendim o yuzden biraz endiseliyim.Tesekkur ederim yorumunuz icin
Yaralar nasıl bilemiyorum ki..Kantron yağı tüylerini yağlandırmadı mı ?

Röhnfried bt amin forte kullanın tüylerini çıkartıcaktır hafta da 1 de yulaf verin

Yaraların resmini çekme imkanınız olursa kuşunuzu strese sokmadan,onuda paylaşırsanız daha sağlıklı yorumlar gelecektir.

Yaraların resmini çekme imkanınız olursa kuşunuzu strese sokmadan,onuda paylaşırsanız daha sağlıklı yorumlar gelecektir.
Kanadin da kasinmalari oluyor ve kanadini isirma sorunu da var.. ve bazi kanatlari birbirine yapismis oda ucamadigindan dolayi sanirsam

Kanadin da kasinmalari oluyor ve kanadini isirma sorunu da var.. ve bazi kanatlari birbirine yapismis oda ucamadigindan dolayi sanirsam
Ama yağda birbirine yapıştırır az miktar sürüyorsunuz değil mi? Siz tabana havlu kağıt koyun güncel dışkılarını takip etmiş oluruz.

Ama yağda birbirine yapıştırır az miktar sürüyorsunuz değil mi? Siz tabana havlu kağıt koyun güncel dışkılarını takip etmiş oluruz.
Geldiginde de oyle idi bir kere surdum sadece. Suan diskisinda da problem var ishal olmus civik geliyor. Veterinere goturup bir baktirayim en iyisi. Her veteriner de muhabbet kusundan anlamiyor sanirsam arastirayim cevremdeki veterinerleri. Hepinize ayri ayri tesekkur ederim ilgileriniz ve yorumlariniz icin.

Geldiginde de oyle idi bir kere surdum sadece. Suan diskisinda da problem var ishal olmus civik geliyor. Veterinere goturup bir baktirayim en iyisi. Her veteriner de muhabbet kusundan anlamiyor sanirsam arastirayim cevremdeki veterinerleri. Hepinize ayri ayri tesekkur ederim ilgileriniz ve yorumlariniz icin.
Dışkı resimlerini buraya atın

Hocam dışkılsrı siyah mı yani direkt mi siyah oluyor

Hocam dışkılsrı siyah mı yani direkt mi siyah oluyor
Siyah diskilari surekli olan bir durum degil ama dun yesilimsi ve civikti . ben yesillik konusunda fazla verdim ondan olabilir diye dusundum.Kusumun bir rahatsizligi var onun farkindayim ama sebebi konusunda cok fazla bir bilgim yok.. bazen cok hizli nefes alip veriyor .

Geri