Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun karnı şiş

Emirhan44444

Yeni Üye
Öncelikle kardeşlerime abilerime selamlar saygılar benim adım emirhan sizden bir konuda yardım istiyorum benim muhabbet kuşum karnı yani 2 bacağın arası şiş dışkısı kalçasına yapışıyor internetten biraz araştırdım kabız gözüküyor ama dışkısı kalçasına yapışmadan öncede karnı şişti biraz daha araştırdım karnında tümör olabilme ihtimali çıktı şimdi kararsız kaldım ona göre tedaviye başlıcam, dişi kuşumdaki belirtiler:halsizlik sürekli yatıyor fazla haraket edemiyor size zahmet yardımcı olurmusunuz söylemeyi unuttum dışkısı sulu saolun iyi geceler.

Merhaba, veterinere gitme ihtimaliniz varsa gitmeye çalışın. Doğru teşhis koyulup direkt doğru tedaviye başlamak için veteriner gözlemi önemli.
Timörü bu şekilde göremeyiz tam net olmadan başlarsan yanlış tedaviden kuşu kaybetme ihtimali yüksek olur.
Kuşun normal resmini ve dışkı resmini atarsan daha iyi yardımcı olunabilir.

35297

Kuş ishal gibi görünüyor arkadaşım. Popo kısmına bakın, dışkı yapışması varsa muhtemel ishaldir. Popo kısmında dışkı yoksa bile enfeksiyon kaynaklı ishal olabilir. Dikkat edersen dışkı etrafı yeşil bir şekilde dağılmış dışkı sürekli bu sekilde ise bu durum enfeksiyona bağlı hastalığa işaret ediyor.
İlk önce kafes temizliği yapmanız lazım. Sonra kuşun bulunduğu ortamı ortalama sıcak duruma getirmeniz lazım. Kuş kumu yoksa onu kafeste bulundurun.
Suyuna günlük olarak vitamin vermeniz ve ek olarak meyve sebze gibi kuşun direncini güçlendirecek gıdalar vermeniz faydalı olacaktır.
Bu durum kısa sürede geçmezse önerim veterinere götürmeniz. Çünkü hastalığa göre antibiyotik verilebilir.
Eğer antibiyotik tedavisi yapılırsa, antibiyotiğin etkisini çabuk geçirmek için tedaviden sonra 3 4 gün vitamin, probiyotik,kefir verebilirsiniz.

geçtiğimiz gün aynı dertten dolayı üniversite veterinerlik fakültesine gittim. hatta konusunu bile açtım burada da uzun uzun yazdım ama kuşunuzu elinize incitmeden alıp şiş kısmına üfleyerek net şekilde resmini çekebilir misiniz öncelikle ? yakından belirgin şekilde açık açık resmini görelim

Son düzenleme:
Dışkılar sağlıklı değil kuşta da hasta kabarıklığı var. Veterinere gitmelisiniz. Tam dolu suluğundaki suyuna üç damla elma sirkesi damlatın. Kabız olsa sert dışkı yapar bir de uzun süre yapamaz. Sizin kuşunuzun dışkıları etrafında renk bırakmış, mikrobik durum var.

Öncelikle kardeşlerime abilerime selamlar saygılar benim adım emirhan sizden bir konuda yardım istiyorum benim muhabbet kuşum karnı yani 2 bacağın arası şiş dışkısı kalçasına yapışıyor internetten biraz araştırdım kabız gözüküyor ama dışkısı kalçasına yapışmadan öncede karnı şişti biraz daha araştırdım karnında tümör olabilme ihtimali çıktı şimdi kararsız kaldım ona göre tedaviye başlıcam, dişi kuşumdaki belirtiler:halsizlik sürekli yatıyor fazla haraket edemiyor size zahmet yardımcı olurmusunuz söylemeyi unuttum dışkısı sulu saolun iyi geceler.
Aynı sorun bende de geçerli kuşunuzun şuanki durumu nedir acaba bir de nasıl bir tedavi uyguladınız söyler misiniz

Aynı sorun bende de geçerli kuşunuzun şuanki durumu nedir acaba bir de nasıl bir tedavi uyguladınız söyler misiniz

benimkinde testis kanseri çıkmıştı. ve buna bağlı hergün şişip büyüyen tümör tabiki. resmen tavuk yumurtası büyüklüğünde şişkinlik oldu karın altında ve vefat etti. onca ilaca ve veteriner kontrolüne rağmen 3 hafta fazla yaşatabildik. fakat böyle kötü huylu tümör değilde ur yada kist benzeri birşeyse kanatlı tropikal hayvan üzerine master yapmış bir veterinerin görmesinde fayda var

Son düzenleme:
Geri