Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kuyruk tüyleri yapışık ve kusmaya başladı

Emrekinci00

Yeni Üye
Asağıda görüldüğü gibi muhabbet kuşumun kuyruğu kısa ve tüyleri birbirine yapışık duruyor. Şimdi de kanatları yapışmaya başladı. Petshopta adama sorduğumda kuyruğu uzayacak demişti.

Ayrıca bugün itibariyle kusmaya başladı 10 dakika önce yediği yemi çıkarıyor. Enerjisinde davranışlarında iştahında bir problem yok hatta çok fazla yediğini de düşünüyorum. Su içtiğine hiç rastlamadım ama 15 gün susuz duramaz diye düşünüyorum. Suluğuna vitamin damlatıyordum belki ondan olmuş olabilir. Birde karışık yemlerden sadece uzun ince (yulaf olduğunu düşünüyorum) olanları yiyor, yuvarlak olan yemlere hiç dokunmuyor. Ben de sadece ondan yediği için o yemden aldım. Hiç yeşillik ve meyve yemiyor. Hijyenine dikkat ediyoruz.

1)Kuyruğu neden böyle?
2)Çok yem yemesi zararlı mı yemini azaltmalı mıyım?
3)Kusuyor ama hal ve hareketleri çok iyi ne yapmalıyım?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

1.jpg
2.jpg

Anladığım kadarıyla sadece kuyruğunda sorun var, kuşun tüneği kafes teline yakın mı? Belki tellere yakınsa o yüzden dökülmüş olabilir. Tüyleri için b vitamini taksiyesi yapabilirsiniz. Birde kusma, kur kusması mıydı bunu ayırt edebildiniz mi? Yemek konusuna gelince yediği şey dediğiniz gibi ya yulaftır ya aspurdur. Ama onu yiyor diye sadece ondan vermeyin, öyle alıştırmayın. Hepsini karışık verin önce seçecektir sonra zamanla diğerlerine yönelecektir.

Geri