Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun nesi var?

LilWiseacre

Yeni Üye
Arkadaşlar bu sabah dişi muhabbet kuşum kusmaya başladı. 2-3 dk arayla kusuyor keyfi çok kaçık hiç uçmuyor. Dal darıyı çok sever çok az bir şey yedi. Normalde saatlerce başından kalkmaz. Sesleniyorum hiç tepki vermiyor. Tüy döneminde ve kızgınlık belirtileri mevcut. Kafesini temizledim. Üşümüş olabilir diye biraz güneşe çıkardım. Kanatlarını bir miktar açık tutuyor ve tepkisiz. Kuş seslerine dahil cevap vermiyor. Ötmüyor. Sebebi ne olabilir? Yardım ederseniz sevinirim.

Kafes tabanına peçete serip dışkısını paylaşın.
Dışkısının fotoğrafını ekledim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
_20210424_052726.JPG

Kuşunuzunda resmini paylaşabilirmisiniz. Kusma ilk halindeki gibi surekli devam ediyormu. Kusmukta koku mevcutmudur. Diğer belirtiler değişkenlik gosterebilir. Kuşunuzun kızgınlık doneminde oldugu veyatüy döneminde oldugu için sakin sessiz durabilir yem eskisi gibi yemeyebilir. Fakat kusmukta azalma mevcut degilse bi anormallik olabilir.

Kuşunuzunda resmini paylaşabilirmisiniz. Kusma ilk halindeki gibi surekli devam ediyormu. Kusmukta koku mevcutmudur. Diğer belirtiler değişkenlik gosterebilir. Kuşunuzun kızgınlık doneminde oldugu veyatüy döneminde oldugu için sakin sessiz durabilir yem eskisi gibi yemeyebilir. Fakat kusmukta azalma mevcut degilse bi anormallik olabilir
Bugün çok daha iyi duruyor verdiğiniz bilgiler için teşekkürler sanırım tüy döneminde olduğu ve kızgınlıkta olduğu için dün kustu bugün kusma mevcut değil maşallah neşesi yerinde.

Bugün çok daha iyi duruyor verdiğiniz bilgiler için teşekkürler sanırım tüy döneminde olduğu ve kızgınlıkta olduğu için dün kustu bugün kusma mevcut değil maşallah neşesi yerinde.
Maşallah:) B vitamini ve yulaf takviyesi yapmanız sureci daha hızlı atlatmasına yardımcı olacaktır👍

Geri