Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun neyi var?

Eren Çetin

Yeni Üye
Dün aksam 2 adet muhabbet kusu aldim aldigim adam dişinin 30 erkegin ise 35 gunluk oldugunu soyledi ve annelerinin enseye dogru giden kisimda 1 2 tuylerini yoldugunu soyledi ilk geldiklerinde ikiside sakindi bugun ise onlara daldarı verdim afiyetle yediler erkek muhabbet kusum tunekten tunege atliyor salincagina binip zilleriyle oynuyordu geceleyin ise salincakta uyuyordu fakat disi kusum surekli uyuyordu ve uyandiginda sadece yem yeyip kendini kasiyip geri uyuyordu ayrica kuyruguda yem yerken bazen yukari asagi iniyordu dişi kusumun halsizlignden suphelenip erkek kusumu ayri bir kafese koydum ve disi kusuma daldari verdim fakat hic yemedi ve iki kusumunda suyuna elma sirkesi ve kus vitamini kattım erkek kusum cok mutlu sallaniyor oynuyor fakat disi kusum heo ayni yerde durup uyuyor ne yapmam gerek eger kuşum olurse 1 tane daha alabilecek durumum yok lütfen yardım edin

Bunlar erkek kusumun fotografi ve dışkısı şuanda saat gec oldugu icin uyuyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210303-021715_Gallery.jpg
    Screenshot_20210303-021715_Gallery.jpg
    976.8 KB · Görüntüleme: 39
  • Screenshot_20210303-021722_Gallery.jpg
    Screenshot_20210303-021722_Gallery.jpg
    924.6 KB · Görüntüleme: 33
Buda dişi kuşum ve dışkısı

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210303-021945_Gallery.jpg
    Screenshot_20210303-021945_Gallery.jpg
    575.3 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_20210303-021952_Gallery.jpg
    Screenshot_20210303-021952_Gallery.jpg
    641.8 KB · Görüntüleme: 33
2. kuşun dışkılarında hiçbir sıkıntı yok. Dediğim gibi yeni geldiği için yerini yadırgamıştır. 2. kuşun ceresini yakından çekip atar mısınız? Sanırım 2 kuş da erkek.
Umarim haklisınizdür erkek kuşumun sagligi yerindemi dişi kusumun ceresini cekerken titredigini farkettim tek kat örtu vardi üşüdüğünü düşündüm ve bir kat ortu daha ortup on tarafa nefes alabilecegi bir yer actim muhabbet kuslarima sirkeyi ve vitamini ayni anda suluga koyuyorum bu zararli olurmu ve disi olan kusumun gagasinda cok kucuk bir catlak vardi oraya vazelin surdum ve annelerinin yondugu bolgelerede vazelin surdum bu kuslarima zararli olurmu

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210303-024529_Gallery.jpg
    Screenshot_20210303-024529_Gallery.jpg
    415.2 KB · Görüntüleme: 31
Umarim haklisınizdür erkek kuşumun sagligi yerindemi dişi kusumun ceresini cekerken titredigini farkettim tek kat örtu vardi üşüdüğünü düşündüm ve bir kat ortu daha ortup on tarafa nefes alabilecegi bir yer actim muhabbet kuslarima sirkeyi ve vitamini ayni anda suluga koyuyorum bu zararli olurmu ve disi olan kusumun gagasinda cok kucuk bir catlak vardi oraya vazelin surdum ve annelerinin yondugu bolgelerede vazelin surdum bu kuslarima zararli olurmu
Sirkeyi çok vermeyin. Asidiktir. Vazelini tüylere sürmeyin, bir yararı olmaz. Mantar veya yara gibi durumlar olmadıkça pek bir işlevi yok zaten. Gagası çatlak değildir, görünüşü öyledir. Oda sizin için soğuk değilse kuşlar için de değildir. Büyük ihtimalle aldığınız 2 kuş da erkek. Fotoğraflar yeterince net olmasa da öyle gözüktüğünü söyleyebilirim.

Sirkeyi çok vermeyin. Asidiktir. Vazelini tüylere sürmeyin, bir yararı olmaz. Mantar veya yara gibi durumlar olmadıkça pek bir işlevi yok zaten. Gagası çatlak değildir, görünüşü öyledir. Oda sizin için soğuk değilse kuşlar için de değildir. Büyük ihtimalle aldığınız 2 kuş da erkek. Fotoğraflar yeterince net olmasa da öyle gözüktüğünü söyleyebilirim.
En net bu kadar çekebildim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210303-030306_Gallery.jpg
    Screenshot_20210303-030306_Gallery.jpg
    823.6 KB · Görüntüleme: 34
Bu fotoğrafta daha farklı gözüküyor 🤔 . Bakalım kuş henüz 30 günlük zaten, kesin yaş tahmini için biraz daha büyümesi gerekir.
Peki son olarak annesinin yondugu tüyler kendini ne zaman yeniler ve kafeslerinde sizce eksik bisey varmı zaten dişi kusumda erkek gibi olunca aynı kafese koyacagim ikisini

Peki son olarak annesinin yondugu tüyler kendini ne zaman yeniler ve kafeslerinde sizce eksik bisey varmı zaten dişi kusumda erkek gibi olunca aynı kafese koyacagim ikisini
Dişiyi ayırmanıza gerek yok. Kafeslerinde eksik bir şey göremedim, aksine oldukça güzel gözüküyor. Tüyleri zamanla çıkacaktır. Daha fazla aklınızda soru varsa emin olun cevabı attığım konuda vardır.

Geri