Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun poposuna dışkılar yapışıyor

culsuzbatman

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, dün 1,5 aylık muhabbet kuşum Lokum'u aldım fakat bu sabah dışkıların poposuna yapıştığını fark ettim. Dışkısında herhangi bir sululuk gözüme çarpmadı fakat henüz daha elime alışmadığı için elime alıp da bakamıyorum. Dışkı poposuna yapışıp kalıyor o da gagasıyla onları koparıp yere atmaya çalışıyor ama gördüğüm kadarıyla dışkısı katı. Bunun sebebi kabızlık mıdır ve ne yapmam gerekir ?

Ekli dosyalar

• 20190721_165858.jpg
    20190721_165858.jpg
    478.2 KB · Görüntüleme: 22
  • 20190721_165910 (1).jpg
    20190721_165910 (1).jpg
    343.5 KB · Görüntüleme: 21
eğer o temizleyemiyorsa malesef anne/babası olarak iş size düşüyor. çektiğinde gelmiyorsa sürekli orayla oynayıp bütün tüyleri koparır canı acır çünkü. temiz bir peçeteyi hafif ıslatın ve almayı deneyin acıtmadan narince. moral bozmak istemem ilk geldiklerinde bir süre bağırsak problemleri olabiliyor ama eğer uzun süredir sizde olan bir kuş olsa bağırsak enfeksiyonundan şüphelenirdim. temizledikten sonra gözlemleyin gün içerisinde nasıl olacak.

Kabızlık ihtimaline karşı gözlemleyin. Dışkılama yaparken acı çeker gibi ses çıkarıyor veya zorlanıyorsa ağzına bir damla zeytinyağı damlatabilir, poposunu yine bir damla zeytinyağı ile ovabilir, taze, iyi yıkanmış ve suyu süzülmüş yeşillik vererek tedavi edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Karpuz gibi meyveler verin düzelir eğer yeni aldıysanız normal ben de daha yeni aldım ondada vardı ama 4 gün sonra geçti biraz gözlemleyin geçer

yem kabı tabi her zaman dolu ve taze olmalı ama siz bunu kuş değilde insan olarak düşünün.yediklerinizden beraber yeyin. kahvaltı,öğle,akşam tüm yemeklerinize eşlik etsin.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Biraz durumunu gözlemleyip poposunu yavaş bir şekilde silmeye çalışacağım. Eğer dediğiniz gibi zorlanıyorsa dışkılarken marul gibi yeşillikler vereceğim.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Biraz durumunu gözlemleyip poposunu yavaş bir şekilde silmeye çalışacağım. Eğer dediğiniz gibi zorlanıyorsa dışkılarken marul gibi yeşillikler vereceğim.
Poposunu sürekli kontrol edin dışkı varsa ılık suyla silin.Bir kulak çubuğunu zeytin yağına batırıp yavaşça bastırmadan sürün.Elma,Armut ve keten tohumu verin.

Geri