Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun poposundaki aşırı şişlik

Gökhan Tiryaki

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun poposu bir kaç yıldır şişti ama son 1 aydır fazlalaştı.Uzun uzun araştırmalar yaptım her türlü hastalık olabileceğini öğrendim.Veterinere de gittim antibiyotik verdi işe yaramadı yumurta olup olmadığına baktı bir şey çıkmadı.Bu ara poposunun alt kısmında morarma olduğunu fark ettim.Yemesi içmesi iyi.Hareketleri şişlik nedeniyle biraz kısıtlı.Bir de burdaki bilirkişilerden yardım almak istedim.Eğer ur varsa ne yapmam gerekiyor? Kuşumu nasıl iyileştirebilirim.

Ekli dosyalar

• 20170109_233730.jpg
    20170109_233730.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 81
  • 20170109_233806.jpg
    20170109_233806.jpg
    845 KB · Görüntüleme: 75
Konu hakkında bilgim yok ama bende bilgilenmek isterim yardımcı olucak arkadaşlar vardır inşallah

Ur oluşmuş ve çok ilerlemiş. Tedaviyle düzelecek bir durum değil. Cerrahi müdahale gerekecek. Veterinerlik fakültesi varsa bulunduğunuz yerde bence oraya götürün direk yardımcı olacaklardır keşke ilk fark ettiğinizde müdahalede bulunsaydınız. Geçmiş olsun

Ur oluşmuş ve çok ilerlemiş. Tedaviyle düzelecek bir durum değil. Cerrahi müdahale gerekecek. Veterinerlik fakültesi varsa bulunduğunuz yerde bence oraya götürün direk yardımcı olacaklardır keşke ilk fark ettiğinizde müdahalede bulunsaydınız. Geçmiş olsun
İstanbul Ataşehir civarında bana yardımcı olabilecek bir yer biliyor musunuz?
Veterinerin dediğine göre ilk başta da götürsek aynı tedaviyi uygulayacaklarını ur varsa da müdahele edemeyeceklerini küçük hayvanlara müdahele edilemeyeceğini edilirse öleceğini söyledi.Çok arada bir yerde kaldım biraz çaresizim.

İstanbul Ataşehir civarında bana yardımcı olabilecek bir yer biliyor musunuz?
Veterinerin dediğine göre ilk başta da götürsek aynı tedaviyi uygulayacaklarını ur varsa da müdahele edemeyeceklerini küçük hayvanlara müdahele edilemeyeceğini edilirse öleceğini söyledi.Çok arada bir yerde kaldım biraz çaresizim.
Ben İstanbul'da yaşamıyorum. Kahraman bey, Levent bey, istanbuldalar isterseniz onlara ulaşın yardımcı olup yönlendirme yapacaklardır.

Ayrıca ur olmama ihtimali az da olsa yok mu? Daha iyi bir haber alma ihtimalim yok mu? Kuşu şimdilik rahatlatmak için ne yapabilirim vazelin vs sürüyor dışkı yapıştığında yıkıyorum biraz dışarı çıkarıp gezdiriyorum yürürken zorlanıyor.Forumdaki ilgili kişilerin profillerini link olarak atarsanız çok yardımınız dokunur

Benim kuşumun durumu da sizinkine çok benziyor poposundan başladı şişlik şu an karnına yayılmış durumda durumu kötü sürekli nefes nefese ne yapacağımı bende bilmiyorum.

Ayrıca ur olmama ihtimali az da olsa yok mu? Daha iyi bir haber alma ihtimalim yok mu? Kuşu şimdilik rahatlatmak için ne yapabilirim vazelin vs sürüyor dışkı yapıştığında yıkıyorum biraz dışarı çıkarıp gezdiriyorum yürürken zorlanıyor.Forumdaki ilgili kişilerin profillerini link olarak atarsanız çok yardımınız dokunur
Bence ur yağlanma yada yumurta dönmesi böyle olmaz kanceza forum veterineri İstanbul'da polikinliği var ama neresinde bilmiyorum onada ulaşabilirsiniz

http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/merhabalar.54200/

Bundan 2 ay önce aynı sorunu yaşadım Çukurova veterinerlik fakültesinde cerrahi müdahale ile uru aldılar su anda cıvıl cıvıl maşallah ama müdahaleden önce ölme riskinin de olduğunu söylemişlerdi. Yani onu söylemek zorundalar

Çok geçmiş olsun. Belli ki UR oluşmuş ve bir hali ilerlemiş. Bakırköy tarafında kanatlılar konusunda gidip memnun kalan çok kişi gördüm ama veterinerin tam olarak ismini yerini bilmiyorum. Zaten sayılı veteriner vardır. Onun dışında veteriner fakültelerini tavsiye edebilirim, yalnız bu tür konularda ur un yakılıp kesilmesi lazım bünyesi bunu ne kadar dayanır bilmiyorum fazla ümit vermek istemem o yüzden. Gelişmelerde bilgilendirirseniz sevinirim. Elimden gelen birşey yok maalesef

Çok geçmiş olsun. Belli ki UR oluşmuş ve bir hali ilerlemiş. Bakırköy tarafında kanatlılar konusunda gidip memnun kalan çok kişi gördüm ama veterinerin tam olarak ismini yerini bilmiyorum. Zaten sayılı veteriner vardır. Onun dışında veteriner fakültelerini tavsiye edebilirim, yalnız bu tür konularda ur un yakılıp kesilmesi lazım bünyesi bunu ne kadar dayanır bilmiyorum fazla ümit vermek istemem o yüzden. Gelişmelerde bilgilendirirseniz sevinirim. Elimden gelen birşey yok maalesef
Şu an bize yardım edicebilecek yerler araştırıyoruz.Bilgilendirme yapacağım.

Bunun muhabbet kuşunun yaşıyla ilgisi olabilir mi benimki yaklaşık 8 yaşında bu dayanabilme ihtimalini arttırır mı?

benim kuşum da buna benzerdi. ancak ur değil testis kanseri şüphesi konuldu ve bu sabah kaybettik malesef. ur yada kist benzeri oluyor görünüşte ama ikisi farklılar. bu konuda başına benzer konu gelenler mutlaka yazmalılar. konuyu üste çıkaralım lütfen güncel tutmaya gayret edelim. ben yandım başkası yanmasın

Özel veterinerler nedense kuşlarla çok ilgilenmiyor malesef.Bursadayım ancak veteriner fakültesi hayvan hastanesine gidiyoruz. Bursada yaşayanlara duyurulur.

Geri