Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun sesi. acaba hasta mı?

Niçin bu sesi çıkarttığını bilmiyorum. Geceleri de çıkartıyor. Kafeste tek yaşıyor. Kanatlarında problem olduğu için uçamıyor. Normalde elimize gelirdi. Şimdi iyice hırçınlaştı. Gagalıyor bizleri.

kuşunuz astım olabilir nefes alırken kuyruk atması oluyor mu?

Taylan Bey nefes alırken kuyruk atması olmuyor. Sanırım sinirli diye bu sesi çıkartıyor. Ama geceleri sesi o kadar fazla ki oğlum uykudan kalkıyor.

Tetra mezatin , Sulpha mezatin veya Eritrom alın veterinerden. Çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katın. 5 gün srecek tedavi. Aynı zamanda Probiyotik ve yoksa Multi vitamin de alın. Her birinden mercimek tanesi kadar. Tedavi sonrası en az 10 gün probiyotik devam edin.

Kullanılabilir. Toz haline getirip , yine çeyrek suluğa yine mercimek tanesi kadar katın.

Birebir aynı sıkıntı var hem de aylardır. Önerilen ilaçları denemedim, bir de bunu deniyeceğim.

Bin tane tedavi, ilaç denedim düzelmedi. Ne iyileşiyor kuş ne de ölüyor. Sürekli hasta halde ve bu durum çok yıpratıcı olmaya başladı. Selçuk Bey’in bahsettiği ilaçları daha önce denemedim, onları da deneyeceğim yarından itibaren.

İlaçlar fayda etmedi açıkçası. Erkek kuşu olan bir arkadaşıma göndermiştim. İlk bir kaç gün sorunsuzmuş sesi çıkmamış. Sonrasında aynı sesi yine çıkartmaya başlamış. Hastalıkla alakasız sanırım :(

Benim kuşta astım ya da boğaz mantarı var, onu biliyorum. İyileştirmeye çalıştık, olmadı. Benim kuşta yalnız, acaba o yüzden mi yapıyor diye düşündüm ama gereken ilgiyi gösterdik hep. Kafese kapalı bir kuş da değil; gezer, oynar. Ben hastalıktan dolayı olduğunu düşünüyorum. Gittikçe halsizleşmeye, uçamamaya falan başladı zaten. Ne olacak işin sonu bilmiyorum açıkçası, üç buçuk senedir bizimle. Artık iyileşecekse iyileşsin, iyileşmeyecekse ölsün diye düşünmeye başladım çünkü böyle sürekli acı çeker halde olması ve elden bir şey gelmemesi çok üzücü.

aynen benim kuştada aynı problem var ilaçlar işe yaramadı.. psikolojik olduğuna kanaat getirdim..sinirsel bir problem galiba..

Benim kuşta astım ya da boğaz mantarı var, onu biliyorum. İyileştirmeye çalıştık, olmadı. Benim kuşta yalnız, acaba o yüzden mi yapıyor diye düşündüm ama gereken ilgiyi gösterdik hep. Kafese kapalı bir kuş da değil; gezer, oynar. Ben hastalıktan dolayı olduğunu düşünüyorum. Gittikçe halsizleşmeye, uçamamaya falan başladı zaten. Ne olacak işin sonu bilmiyorum açıkçası, üç buçuk senedir bizimle. Artık iyileşecekse iyileşsin, iyileşmeyecekse ölsün diye düşünmeye başladım çünkü böyle sürekli acı çeker halde olması ve elden bir şey gelmemesi çok üzücü.
Bizim kuşun kanatlarında sorun olduğu için uçamıyor. Kafesin kapısı sürekli açık, dışarı çıkıp odada geziyor. Sabaha karşı ya da yalnızken bu sesi daha çok çıkartıyor. Normalde kafesin olduğu odada televizyon var. Ses olmayınca mı bu sesi çıkartıyor diye düşünmüyor değilim. Halsizliği yok gibi duruyor.