Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun sol gözü küçüldü

Tugba

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar, muhabbet kusumun sol gözü yaklasık 1 aydır sap gözüne göre daha küçük 3 4 gün önce kızarıklıklar basladı iki gözünde belki mikroptandır diye kafesini iyice yıkadım ertesi gün kızarıklık geçmişti. Fakat sol gözü hala küçük bunun nedeni nedir tedavisi nedir bilgisi olanların yardımlarını rica ediyorum.

resim atabilir misiniz ?

Aynen sorun bendede var yarin damla kullanacam insallah iyi olur

Resim nasıl atabilirim bilmiyorum tarif ederseniz atablirim

Googleye hizli resim yazarsaniz karsiniza bi site cikacak. O siteye bilgisayariniza attiginiz fotografo yukleyin ve fotografin internet sitesinin yaninda yazan linki buraya atin.

Merhaba arkadaslar, muhabbet kusumun sol gözü yaklasık 1 aydır sap gözüne göre daha küçük 3 4 gün önce kızarıklıklar basladı iki gözünde belki mikroptandır diye kafesini iyice yıkadım ertesi gün kızarıklık geçmişti. Fakat sol gözü hala küçük bunun nedeni nedir tedavisi nedir bilgisi olanların yardımlarını rica ediyorum.

Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun, aynı sorunu daha önce bende yaşamıştım. Mikrobik oldugunun sandım ancak bit varmış ve gözünü ısırıyormuş yavrucağın gözünün üsünde gezdiğini farkettim, kızarmış ve küçülmüştü, her iki durum için de terramycin krem öneriyorum, gözünü rahatlatıyor, eğer bit varsa avisprey vb. kullanmalısınız tabi. Dediğim gibi mikrobikde olabilir, kuş bitide olabilir.

J6gXvo.jpg

yapabildimmi bilmiyorum.. terramycin geçirdimi peki ?

J6gXvo.jpg

yapabildimmi bilmiyorum.. terramycin geçirdimi peki ?

Benim kuşumdaki mikrobik değildi, bit kaynaklıydı gözünü ısırdıkları için küçülmüş ve kızarmıştı, önce temizledim sprey kullandım hatta mecburen yıkadım, daha sonrada terramycn kullanarak yarasını iyileştirdim, sizinki ne kaynaklıdır acaba :confused:

görebildiğim kadarıyla yok. bazen gözünün etrafını sevdirmeye çalışıyor sanırım kaşınıyor. parmağma sol gözünü kapatarak sürtüyor bende hafifce etrafını kaşıyorum. acaba bit olabilir mi ilaçladık avispreyle ama faydası olmadı. teramyycn kullanmalımıyım

Arkadaşlar merhabalar, aynı sorun benim kuşumda da mevcut, sol gözü sağ gözüne oranla daha küçük bende bunun sorununu arıyordum. veterineri aradım herhangi bir akıntı yada kızarlıklık yoksa sorun yoktur dedi ama siz de bit olabilir demişsiniz. ayağıyla yanaklarını fln sık kaşıyor bit olabilir mi acaba ondan dolayı mı gözünün biri böyle küçüldü acaba ? acil yardım edin lütfen.

Arkadaşlar kimsenin bi bilgisi yok mu ? Bugun gentagut damlatmaya basladim gözüne. Ama bu durumun sebebi nedir yanlis biseyler yapmak istemiyorum

Arkadaşlar kimsenin bi bilgisi yok mu ? Bugun gentagut damlatmaya basladim gözüne. Ama bu durumun sebebi nedir yanlis biseyler yapmak istemiyorum
Benzer konunuza sorun yok demiştim yine diyorum bence sorun yok ve ilaç kullanarak sağlıklı yere zarar veriyor olabilirsiniz.

Benzer konunuza sorun yok demiştim yine diyorum bence sorun yok ve ilaç kullanarak sağlıklı yere zarar veriyor olabilirsiniz.

Dostum güzel diyosun ama bu kuşun gözü böyle degildi, eski resimlere bakıyorum gayet normal. Ama simdi bariz sol gözünde bi kücülme var. Bi sikintisi var gözüyle ilgili

Dostum güzel diyosun ama bu kuşun gözü böyle degildi, eski resimlere bakıyorum gayet normal. Ama simdi bariz sol gözünde bi kücülme var. Bi sikintisi var gözüyle ilgili
Sulanma yok, kızarıklık yok, şişme yok, tüy dökülmesi yok. E bunlar olmadığına göre sağlıklı diyorum ve sağlıklı görünüyor. Asimetriye bu kadar takılmayın takılacaksanız başta saydıklarımdan birisi/birileri varsa onlara dikkat edin.

Sulanma yok, kızarıklık yok, şişme yok, tüy dökülmesi yok. E bunlar olmadığına göre sağlıklı diyorum ve sağlıklı görünüyor. Asimetriye bu kadar takılmayın takılacaksanız başta saydıklarımdan birisi/birileri varsa onlara dikkat edin.

aslında karşıdan yüzüne baktığımda birazcık bir şişlik var gibi duruyo, yanak tüyleri daha kabarık gibi.
1 hafta önceki halleri bu şekilde, gözü normaldi.

aslında karşıdan yüzüne baktığımda birazcık bir şişlik var gibi duruyo, yanak tüyleri daha kabarık gibi.
1 hafta önceki halleri bu şekilde, gözü normaldi.

Gözleme devam edin bence sorun yok ama şişlik olunca yanında sulanma vs de oluyor genelde.

Kimse böyle bir sorun yaşamadı mı ya ? ya da kuşlardan anlayan bir veteriner öneriniz varsa ona da razıyım

Geri