Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun sorunu nedir?

zzubeydeerturk

Yeni Üye
Muhabbet kuşum yavruyken yumurtlamaya başladı 1 1,5 senedir devamlı yumurtluyo.eşi var ama yumurtanın içi dolu olduğu halde yavru çıkmadı ben yuvalikta takmadım.havluyla kafesin altına yer yaptım oraya gidip üstlerine yatıyor.erkekte besliyor.kendide yiyordu.vitamini calsiumunu eksik etmedim kafes hergün
temizleniyor keza suyu da oyle.dun poposunu böyle şiş görünce yumurtlayamiyor diye yumurtayı çıkarttım bugün hala sisi inmedi. Yumuşak dokundum. Sıvı toplanmış gibi iltihap sanki kakası normal dünden beri asprin veriyorum.nesesi iyi,yemekte yiyo uçabiliyor da. Ama bu şişlik ve göğüs kısmı mor bunlar nasıl geçer

Resmini eklemek istedim ama eklenecek yeri bulamadım telefondan yazıyorum da... Bilgisayardan olsa kopyala yapıştır ile yapardım da...

Yumurtayı çıkardığınıza göre bu şişlik iltihap yada ur gibi bişey olabilir. Röntgen çekilmesi gerekiyor. Cerrahi müdahalede gerekebilir. İyi bir kuş veterinerine yada veterinerlik fakültesine götürün...

Bir onceki kuşum zirate goturdugum halde öldü kuş konusunda çok bilgili olduklarını düşünmüyorum.bilen varsa ne yapacağımı ondan buraya yazdım.cozum olmicaği şeyler için canının yanmasinida istemiyorum.

Bir onceki kuşum zirate goturdugum halde öldü kuş konusunda çok bilgili olduklarını düşünmüyorum.bilen varsa ne yapacağımı ondan buraya yazdım.cozum olmicaği şeyler için canının yanmasinida istemiyorum.

Buradan pek yapılabilecek birşey yok. En fazla antibiyotik önerebiliriz. Bir nebze faydası olur ama illaki profesyonel bir müdahale gerekiyor. Hangi şehirdesiniz? Veteriner tavsiye edelim.

Aynı durumu yaşadım,zamanla geçiyor.Yumurta hasar verip iltihapa ödeme neden oldu.korkmanıza gerek yok.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Geri