Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun tüyleri tiftik tiftik oldu

burkaykazakci

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Muhabbet kuşum 3 yaşında erkek. Yumurtadan itibaren ben baktım. Yaklaşık dört aydır tüyleri tiftik tiftik oldu. 2 ay önce veterinere götürdüğümde antibiyotik ve vitamin verdi. Fakat tüyleri düzelmedi. Son 3 gündür de inanılmaz derecede durgun. Kuşu daha önce böyle bir rahatsızlık geçiren yada bu hastalık konusunda bilgisi olan var mı? Yardımınızı rica ediyorum.

Tüyleri resimdeki gibi.
37464
37465

Dışkısı nasıl? Kulağının ordaki tüyler de mi açıldı? Veteriner teşhise ne demişti?

Dışkısı nasıl? Kulağının ordaki tüyler de mi açıldı? Veteriner teşhise ne demişti?
Dışkısı normal. Bu aralar tüy de değiştiriyor. Ama kulak kısmında bir açılma yok. Daha önce kıl kökü iltihabı gibi birşey söylemişti. Tüylerini temizledikçe kepek gibi birşeylerde dökülüyor. Yarın tekrar götürüp kontrol ettiricem. Amacım bu forumda da belki buna benzer rahatsızlık yaşamış görüp bilen birileri vardır diye araştırmak. Biraz bilgi edinmek. Bugün 3 tane veteriner dolaştım hiç birisi kuşlara bakmıyor çünkü. Daha önce gittiğimde pek hevesli gibi değildi. Başından savmasından çekiniyorum.

Mutlaka anlayan bir veteriner görsün. Son fotoğrafta kuşun fotoğrafa göre sağ kulağındaki deliğin görünmesinden dolayı tüy açılmasını sormuştum.

Mutlaka anlayan bir veteriner görsün. Son fotoğrafta kuşun fotoğrafa göre sağ kulağındaki deliğin görünmesinden dolayı tüy açılmasını sormuştum.
İlginize teşekkür ederim. Ordaki tüyleri siyah. Fotoğrafta dökülmüş gibi görünmüş. Kafa kısmındaki tüyleride yenileniyor. Birazda ondan.

Merhaba benim kuşumda aynı bu durumda nasıl bir tedavi uyguladınız. Kuşunuzun durumu şimdi nasış acaba ?

Geri