Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun uçamama sorunu?

nihal_goksu

Meraklı Üye
çiftlerimden birinin erişkin erkeğinda biraz yağlanma var.kendini uzun süre taşıyamıyor kanatlarının dermanı kesildi mi yere bırakıyor kendini.dün saldım çok uzun süre olmamasına rağmen tüye girmiş gibi bitkin görünmeye başladı.dışkısı poposu normal yemde yediğini gördüm neden böyle oluyor olabilir.hemen vitamin ilaçlarına sarılmak istemiyorum zaten kuş tombul.cinsi de sanırım ingiliz kırmasıaçıkçası aldığım yere geri vermek istemedim çok tatlı bir kuş çok sevdim onu.ben onu öpüp yerine koydukça yanındaki dişiyi kaşıyıp yemlemeye çalışıyor.onun harici pek icraatları yok bu konuda.
ayrıca çok merak ettiğim diğer strese girip ölen erkek kuş da biraz uçar kut diye kendini yere salardı.bu bir hastalık mı?
bir kuşun düzgün uçamayıp kanatlarının dermanının kesilmesinin başka ne nedenlerı olabilir?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: çok çok önemli bir kaç soru

Kuşunuzda yağlanma olduğunu düşünüyorsanız ki, anlattıklarınız onu gösteriyor...Hergün Kafesinden çıkartmaya özen gösterin. mama veriyorsanız bir süre mamayı kesin ve mümkünse dal darı ile besleyin bir kaç gün...Ve suluğuna büyüklüğüne göre değişir..Normal bir suluğa 5-6 damla elma sirkesi ilave ediniz...

Cevap: çok çok önemli bir kaç soru

Fotoğraf paylaşırsanız iyi olur ayrıca bu şekilde konu başlığı açacağınıza!! anlaşılır şekilde başlık açsanız belki de sizden sonra aynı durumdaki arkadaşa yardımcı olursunuz. Kimse acil diye konu aramaz ama kuşum tombul veya kuşta uçmama sorunu diye konu arayabilir.

Cevap: Muhammet kuşumun uçamama sorunu?

internetim bittiği için foto paylaşamıyorum.masa üstünde de aktarma imkanım yok maalesef.ayrıca teldeki formatla uğraşmak ölüm gibi.

Hastalık olduğunu düşünmüyorum uzun süre kafes içinde kalan kuşlarda uçamama sorunu olur birde ırkı da iri ırklardanmış zaten maşaallah. Suyuna limonda damlatın arada yeşillikte verirseniz iyi olur

muhabbet kuşu değilmiydi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Başlığı değiştirin lütfen, Muhammet yazmışsınız :confused:

muhabbet kuşu değilmiydi? nette gezinirken benimkine çok benzeyen bir kuş fotosu gördüm onu paylaşıyorum.
clip_image002.jpg
clip_image004.jpg
clip_image005.jpg

- - - Updated - - -

clip_image001.jpg

- - - Updated - - -

dosya yükleme sitelerine erişim fırsatım yok.böyle denedim ama olmadı sanırım.

- - - Updated - - -

Muhabbet Kuşları Ne Zaman Konuşur ? (Yavru Muhabbet Kuşları da)
şu sitedeki mavi muhabbet kuşuna benziyor.benim kuş bunun biraz kabarmış hali

Resimleriniz bu şekilde yüklenmez. Hizliresim.com adresinden yükleyip koymalısınız.

Resimleriniz bu şekilde yüklenmez. Hizliresim.com adresinden yükleyip koymalısınız.
üstte neden ekleyemediğimi yazmıştım. başlık değiştirme için moderatöre söyleyin ben muhammet kuşu diye yazmadım.

Cevap: Muhabbet kuşumun uçamama sorunu?

Tamam sakin olun ben yanlış yazdım çünkü başlığı değişmiştim :) hem çalışıp hem de bura da yardımcı olmaya çalışınca böyle oldu :(

Cevap: Muhabbet kuşumun uçamama sorunu?

üste attığım linklerden inşallah benzerini görmüşsünüzdür.

Geri