Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun uyku sağlığı

Furknnl12

Yeni Üye
merhabalar umarım cevap verirsiniz benim kuşum sakat yani ayak parmakları yok 1 2 tane var bu yüzden de biz kendimiz düz tünek yaptık ki tüneklere çıkabilsin diye birde tek kanadı kesik bu yüzden sürekli yanımızda olur neyse benim odamda kafesi ve ben geç saatlerde yatıp uyuyana kadar ses çıkarıyorum ve bu yüzden kuşum uyuyamıyor ben kuşumun kafesini sürekli olarak başka odaya alsam sadece 2 saate bir yemek yemesi için kafesine koysam ve gecede sürekli orda kalsa kuşum bundan raahtsız olurmu acaba

Kuşların düzenli olarak yer değiştirmesi doğru değil. Kafesleri oda içerisinde sabit bir yerde durması gerekir. Ya daha az ses çıkarmaya çalışın, ya da farklı bir odaya alın. Gerçi gece vakti eğer komşuların polisi arayacağı kadar çok ses çıkarmıyorsanız kuşun uyuyamaması için bir sebep değil.

merhabalar umarım cevap verirsiniz benim kuşum sakat yani ayak parmakları yok 1 2 tane var bu yüzden de biz kendimiz düz tünek yaptık ki tüneklere çıkabilsin diye birde tek kanadı kesik bu yüzden sürekli yanımızda olur neyse benim odamda kafesi ve ben geç saatlerde yatıp uyuyana kadar ses çıkarıyorum ve bu yüzden kuşum uyuyamıyor ben kuşumun kafesini sürekli olarak başka odaya alsam sadece 2 saate bir yemek yemesi için kafesine koysam ve gecede sürekli orda kalsa kuşum bundan raahtsız olurmu acaba
Konuyla alakasiz ama bu durumdaki bir kusa bakmaniz cok guzel, malesef cogu insan bu kadar duyarli olmuyor. Insallah saglikli ve guzel bir ömrü olur :)

Geri