Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun uzun tüyleri döküldü

Fıratnur

Yeni Üye
Merhabalar.Kuşumun uzun tüyleri döküldü uçamıyor.Kuşun kaç aylık olduğunu bilmiyorum dışarda buldum sağlıklı idi sonra tüyleri döküldü. Şuan konuşuyor yemine ,suyuna ,temizliğine ve bakımına çok önem veriyorum ama uzayan tüyler dökülüyor sürekli. Veteriner parazit yüzünden olduğunu söyledi parazit spreyi sıktım.Dün kuyruk kısmından düşen tüyün
IMG_20181013_132306.jpg
dibinde kan vardı çok üzüldüm ne yapmalıyım tecrübeli olanlar yardım ederse çok sevinirim

Uçabiliyor mu? Vitamine önem verin. Yumurta maması yapın yedirin protein ihtiyacını karşılasın.(mama günlük tüketilmeli daha fazla kalırsa bozulur)

Sprey yerine keske vilmectin damlatsaydiniz. Kusun önden cekilmis halini ve dusen tuyu fotografini atar misiniz yukarida denildigi gibi vitamine onem verin mama vs.

Uçamıyor ,yumurta maması yapıyorum devamlı sebze de veriyorum fındık ve ceviz de veriyorum ama tüyler iyileşmiyor

b vitamini verin her gün temizleyin altını arada banyo verin.veteriner ne verdi?

Banyo veriyorum iki yada üç günde bir veteriner parazit kaynaklı olduğunu soyledi

Ama kuş her zaman suya girmek istemiyor etrafında oynuyor ama haftada bir kendi isteği ile giriyor zorlamiyorum

Hayır sprey verdi ilk defa dün sıktım çok korktu daha da sıkabileceğimi sanmıyorum

Geri