Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun yanına arkadas almak istiyorum.

Shouting

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar bizim 60 günlük erkek muhabbet kuşumuz var ve tam kapanma bittikten sonra yanına 45-50 günlük dişi bi arkadaş almak istiyorum hem arkadas olup beraber büyüsünler hem de zaman içinde bize alışsınlar istiyorum. Önerileriniz varsa bekliyorum , şimdiden teşekkürler

Merhaba arkadaslar bizim 60 günlük erkek muhabbet kuşumuz var ve tam kapanma bittikten sonra yanına 45-50 günlük dişi bi arkadaş almak istiyorum hem arkadas olup beraber büyüsünler hem de zaman içinde bize alışsınlar istiyorum. Önerileriniz varsa bekliyorum , şimdiden teşekkürler
Eş tutmada sıkıntı yaşamazsınız. Küçükken birlikte büyüyen kuşlar daha iyi eş tutarlar . Erişkinliğe ulastıgındada yavrularını almanız nasip olur umarım:)
2kuşun alışabilmesi için size ekstra ilgilenmeniz gerekir. Tek kuşun egitimi kolay iki kuşun eğitimi zordur:) 60gunluk erkek kuşunuz tamamen size alıstıysa yeni alacagınız kuşun size alısmasında buyuk onem taşıyacaktır. Erkek kuşunuzun üzerine yogunlasıp dişiyi kontrol etmeniz daha kolay olur. Ama oncelik olarak elinizdekinin size ciddi anlamda alısması lazım. Yeni alacagınız kuş sizinkinden görerek oda sizinle bağ kuracaktır. İlgiyi eksik etmeyin👍

2,5 yıldır muhabbet kuşu besliyorum en büyük pişmanlığım yavruyken bir dişi bir erkek kuş almamaktır diyebilirim.Çünkü doğası gereği her canlının çiftleşmesi ,üremesi lazim.Kuşunuz büyüdükten sonra alacağınıza şimdiden almanızı öneririm:)

Bende 2 adet besliyorum fakat size alışkın değilse alışma süreci uzuyor mesela erkek kuşum daha sakin daha cana yakın ancak dişiye baka baka o da aynısı oldu dişi kaçınca o da onu taklit edip kaçıyor hemen. Kendinize çok bağlansın alışsın istiyorsanız iyi bir eğitim vermeniz gereklidir ve bence de 2 adet olması daha iyi