Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun yavruları halaa çıkmadı çok uzun süredir üzerinde yatıyor ne yapmalıyım ..!

özlm

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun yavruları halaa çıkmadı uzun süredir uzeüzeri yatıyor ne yapmalıyım ilk deneyimimiz 4yumurtasi var ama nerdeyse 22gun olacak hala yatıyor acaba boşmu bilgi veririm misiniz lütfen...?!?!

Yumurtalar boş mu dolu mu kontrol ettiniz mi?

Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için ya kuşum hiç yaklastirmiyor ki elime almama izin vermiyor o yem yerken deniyorum alip bakayım diye bagiriyor ilk dört yumurtayı da kırdı baktığım için bilemiyorum ne yapacağımı

Akşam loş bir ortamda bakmayı deneyin hemen bir tane alıp Işığa tutun belli olur yada yumurtayı dinleyin

Yem yedigi sirada yuvalıgı cıkarıp o sekilde rahat bakip daha sonra tekrar doku yumurtalariniz varsa yuvaligi kafese geri takabilirsiniz. Sayet disi kusiniz agrasifse ancak bu sekilde yapabilirsiniz. Mesela benim yuvaligimi taktigim yerde yukari kaydirmali teli var, ben eski disi kusum yumurtladiginda yem yemeye ciktiginda o tel kapiyi kapatiyorsum hizli ve dikkatlice yumurtalari sogutmadan ve anneyi urkutmeden, anneyi severek yumurtalara bakip daha sonra o tel kapiyi isim bitince tekrar yukari kaydirip annenin yuvaya girmesini sagliyordum. Oyle imkaniniz varsa oyle yapin. Yoksa yuvayi yavas ve dikkatli cikarip bir hizlica ve dikkatli anneyi severek ve urkutmeden yumurtalara bakip, doluysa tekrar yuvaligi takabilirsiniz.

Yuvaligi sokmek bilmeyen biri icin tehlikeli olur yumurtalari kirabilir. Ortalama 25 gune kadar yani 2 3 gun sonra cikmazsa zaten yaa bostur yaa ölmuslerdir. Ben yuvaligin girisine ince karton parcasiyla kapatiyorum. Anne iceri giremiyo telefonun isigiyla kontrol ediyorum. Icinin bi tarafi bos hava kesesi vardir bi tarafi siyah olur. O yumurta doludur. Ama tamamen beyaz sarimsiysa dolu degildir. Tamami siyahsa bozulmustur.bossa bozulmussa alabilirsiniz yeni kuluckaya hazirlik yapsin. Yuvaligin altina kemirgen talasi serebilirsiniz. Havalar sogudu sicakligini korumasini saglar.

Çok teşekkür ederim denicem insallah fotograf çekip aticam dolmu boş mu diye

Yuvaligi sokmek bilmeyen biri icin tehlikeli olur yumurtalari kirabilir. Ortalama 25 gune kadar yani 2 3 gun sonra cikmazsa zaten yaa bostur yaa ölmuslerdir. Ben yuvaligin girisine ince karton parcasiyla kapatiyorum. Anne iceri giremiyo telefonun isigiyla kontrol ediyorum. Icinin bi tarafi bos hava kesesi vardir bi tarafi siyah olur. O yumurta doludur. Ama tamamen beyaz sarimsiysa dolu degildir. Tamami siyahsa bozulmustur.bossa bozulmussa alabilirsiniz yeni kuluckaya hazirlik yapsin. Yuvaligin altina kemirgen talasi serebilirsiniz. Havalar sogudu sicakligini korumasini saglar.
Evet yuvayı çıkarmaktansa arasini kapatip deneyeyim sonuçta benimde ilk deneyimim tesekkteşek

Bı bakar misiniz net değil fotogrfta ama sizce dolu mu .?? yumurta bunu çekebildim sadece sicakcikti ve çok hafifti dinlenemeye calistim ama ses yok ☹️ hızlıca çekip koydum ama anlaşılır mı ki bu resimden yorum yapabilir misinizz..???

Ekli dosyalar

• IMG_20181004_124723.jpg
    IMG_20181004_124723.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:
Bı bakar misiniz net değil fotogrfta ama sizce dolu mu .?? yumurta bunu çekebildim sadece sicakcikti ve çok hafifti dinlenemeye calistim ama ses yok ☹️ hızlıca çekip koydum ama anlaşılır mı ki bu resimden yorum yapabilir misinizz..???

Bu şekilde anlayamazsınız.Telefonunuzun flashını açın ışığı yumurtaya iyice yaklaştırın hatta yumurtaya değsin. Ancak bu şekilde görülebilir. Başka bir telefonlada o görüntüyü çekip paylaşırsanız belki birşeyler söylenebilir.

Bu şekilde anlayamazsınız.Telefonunuzun flashını açın ışığı yumurtaya iyice yaklaştırın hatta yumurtaya değsin. Ancak bu şekilde görülebilir. Başka bir telefonlada o görüntüyü çekip paylaşırsanız belki birşeyler söylenebilir.
Tamam birde öyle deniyeyim teşekkürler

Tamam birde öyle deniyeyim teşekkürler

Yumurta kontrol fenerleri satılıyor daha rahat ayırt edebilmen için fakat gerek yok flaşı sağlam olan bir telefon bul yaklaştır ve bu resimdeki gibi incele yumurtayı zaten belli olur. Koku varsa yuvalıkta hafiften çürüktür zaten at gitsin.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    46.2 KB · Görüntüleme: 45
  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    132.6 KB · Görüntüleme: 40
Geri