Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun yumurtaları boş çıkıyor

RamboBird

Yeni Üye
Selamlar,

2 Adet muhabbet kuşum var ve 2 gün önce 21.yumurtası olmak üzere 5. yumurtlamasını gerçekleştirdi. Önceki 20 yumurtası da boş infertile- döllenmemiş damarsız şekilde çıktı.

Bunun için yapabileceğim bir şey var mıdır, bu yumurtaları da kaybetmek istemiyorum.

Not :yumurtaları dağılmaması için sonradan yuva tabanına kartondan ortası delik bir platform da yaptım.

Selamlar,

2 Adet muhabbet kuşum var ve 2 gün önce 21.yumurtası olmak üzere 5. yumurtlamasını gerçekleştirdi. Önceki 20 yumurtası da boş infertile- döllenmemiş damarsız şekilde çıktı.

Bunun için yapabileceğim bir şey var mıdır, bu yumurtaları da kaybetmek istemiyorum.

Not :yumurtaları dağılmaması için sonradan yuva tabanına kartondan ortası delik bir platform da yaptım.
Kuslarınızda kısırlık problemi olabilir...Genelde petshoptan alınmıs ithal kuslarda bu sorunlar oluyor...Çiftleşmelerini gördünüz mü ?

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuslarınızda kısırlık problemi olabilir...Genelde petshoptan alınmıs ithal kuslarda bu sorunlar oluyor...Çiftleşmelerini gördünüz mü ?

Kısırlık olabilir bilmiyorum, emin de değilim. Kuşlarımı eminönünden almıştım.

Evet çiftleşmeleri birkaç kez gördüm

Kısırlık olabilir bilmiyorum, emin de değilim. Kuşlarımı eminönünden almıştım.

Evet çiftleşmeleri birkaç kez gördüm
Çiftleşme oldugu halde ilk 2 kuluckanın bos cıkması durumunda kısırlık akla geliyor...Ben kuslarınızı degisip güvenilir bir üreticiden dişisi genç yorulmamış bir çift almanızı öneriyorum...

Benim çift muhabbet kuşum var dişi 10 aylık erkek 8 aylık hiç ciftlesirlerken görmedim ama dişi 2 gün arkalıklarla 9 tane yumurtladı yumurtaların hepsi boş olduğunu düşünüyorum yinede günleri dolması için bekliyorum benim sorum dişinin sürekli olarak yumurtlaması herhangi bir hastalık yada ölüme neden olur mu? Yumurtalar neden sürekli boş çıkıyor ciflesmedikleri halde bu yumurta yumurtlama süreci devam eder mi? Muhabbet kuşları genelde 4-6 yumurtlar diyolar benim kuş aralıksız 9 tane yumurtladı ve tahminen hepsi boş yorumlarınızı bekliyorum ben ne yapabilirim sizce