Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumuz neden öldü

ergünaltintas

Yeni Üye
5 senedir baktığımız muhabbet kuşumuz geçen hafta bi anda hiç bir şey yokken öldü annem çok üzüldü. 3 gün önce Pazar günü yavru bir muhabbet kuşu daha aldık 2 aylık dün annem ishal oldu diye pet shopa götürmüş abla yarın getir demişler yollamışlar annemi. akşam acayip alışmış anneme öyle ki masanın üstüne koyuyo annem kuşu uçuyo annemin kucağına gidiyo vs. Hayvan yem yiyo hemen ishal çıkarıyp Bi halsizlik var ama gözü kapanıyo vs. Akşam yattık az önce annem ağlayarak beni uyandırdı. Hayvan canını teslim etti. 🥺annem ağladı yine kadın neden olmuş olabilir bilgisi olan varmı?

Ne dediğinizden hemen hemen hiçbir şey anlamadım ama sanırım yeni getirdiğiniz kuş ishal olmuş zaten yavruymuş. Havalar şu aralar çok soğuk geçen gün Petshopa götürdüğünde yine cereyan kapmış olabilir. Başka bir şey de olabilir. Kesin bir şey söylemek zor. Başınız sağ olsun.

Anladığım kadarıyla iki kuş da ölmüş. İkisinin ölümü birbirinden bağımsız da olabilir ancak ilk vefat eden kuşunuzda bir hastalık vs var ise kafesi mikroplardan bakterilerden arındırmadan yeni kuşu koyduysanız ona da bulaşmış olabilir. Ya da yeni aldığınız kuş zaten bir rahatsızlığı olan bir kuştur ve kurtulamamıştır. Tavsiyem eğer yeni bir kuş alacaksanız, eski kafesin tamamını içindeki tüm aksesuarları(yemlik,suluk,tünek,oyuncak vs) ile birlikte temizlemeniz. Kimyasal kullanmadan yıkayıp sirkeli su ile silebilirsiniz.

Anladığım kadarıyla iki kuş da ölmüş. İkisinin ölümü birbirinden bağımsız da olabilir ancak ilk vefat eden kuşunuzda bir hastalık vs var ise kafesi mikroplardan bakterilerden arındırmadan yeni kuşu koyduysanız ona da bulaşmış olabilir. Ya da yeni aldığınız kuş zaten bir rahatsızlığı olan bir kuştur ve kurtulamamıştır. Tavsiyem eğer yeni bir kuş alacaksanız, eski kafesin tamamını içindeki tüm aksesuarları(yemlik,suluk,tünek,oyuncak vs) ile birlikte temizlemeniz. Kimyasal kullanmadan yıkayıp sirkeli su ile silebilirsiniz.
Teşekkürler annem yıkadım dedi ama söyleyeceğim bugün alacak yazık yeni gelen de ölmesin üzülüyo insan

Geri