Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumuz sadece dal darı ile besleniyor

• Konbuyu başlatan Ugur Turel
  • Başlangıç tarihi
U

Ugur Turel

Guest
Yaklaşık 8 aylık bir kuşumuz var. Yaklaşık 2 ay önce hastalanana kadar hiç yem seçmezdi. Ancak birkaç gün süren bir ishal problemi yaşadı ve o günden sonra dal darıdan başka hiçbir yemi yememeye başladı. Bonnie, MyYem, Champion, Mavi Boncuk vs hepsini tek tek denedik ama nafile, hiçbirine dokunmadı. Yaklaşık 2 gün boyunca dal darı vermeyip, kafesin çeşitli yerlerine bu yemlerden koyduk, açlıktan uçamayacak kadar halsiz düşmesine rağmen yine yemedi. Dal darının zor bulunması ya da yüksek fiyatlı olmasını bir kenara bırakıyorum ama tahmin ediyorum ki bu kuş için iyi bir beslenme şekli değildir. Bu problemi nasıl çözebiliriz? Önerileriniz?

Dal darıyı fazla verince yem seçmeler oluyor gine biraz darı verin ama az olsun birde yem koyun bi kenara kuş darıyı yeyip aç kalınca biraz bekler belki yeme geri döner. ama darı vermeyi çok azaltın.

Diğer yem kafesin bir kenarında sürekli duruyor zaten. Dal darıyı ne kadar verirsem o kadar yiyor, sonra aç beklemeye başlıyor. Dediğim gibi 2 gün bekledim, uçamayacak kadar halsiz düştü. Birkaç saat daha vermesem muhtemelen ölecekti.

Dal darıyı ufalayın normal yemin içine karıştırarak verin.

Geri