Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumuz yüzümüze atlıyor ve çiziyor

Maviboncuk95

Yeni Üye
Kuşumuz 1,5 aydır bizimle.Yavru sayılır 5 aylık civarında dişi bir kuş.Başlarda bizden korkuyordu.Artık iyice alıştı.Omuzumuzda dururken yüzümüze atlıyor.Saç ve sakalları ısırmaya bayılıyor.Geçen gün bir şeyler yerken elime gelip dudağıma atladı.Tırnaklarıda çok uzun dudağım yanağım hep çizildi.Baya da acıtıyor.Eşiminde sakallarına tırmanmaya çalışıyor yüzünü çiziyor.Gagasından çok tırnaklarından çekiniyoruz.Arada ısırıyordu yavaş yavaş ısırma huyu geçti.Ama çizmesi ısırması dan beter.Akşamları sürekli tepemizde.Tavla oynuyoruz,oyunun içinde geziyor.Taşların yerini değiştiriyor serseri 😄Çok seviyoruz evimizin neşesi kendisi.Bi de şu yüze atlama olayı olmasa.Yüze gelmemesi gerektiğini nasıl öğrenebiliriz?Bir de konuşma eğitimi veriyorum.Eğitim sırasında garip garip sesler çıkarıyor.Bağırır gibi kesik kesik sesler.Bu konuşmaya yaklaştığını mı gösterir?Dişiler zor konuşur biliyorum ama 1 aydır konuşma eğitimi veriyorum değişik sesler çıkarınca heyecanlanıp umutlanıyorum.İnşallah 1 kelime de olsa söyletebilirim 😊

Yüze gelmemesi gerektiğini öğretemezsin. İnadına gelir. Benim dişi kuşum da odamdaki alçıpanı kemirmeye çalışıyor, bir türlü vazgeçiremedim. Oraya korktuğu peluş hayvanları filan koyuyordum, artık onlardan da korkmuyor. 5 dakika da 1 oradan kovuyorum. Sanki ben kovdukça onun kemirme isteği iyice azıyor gibi. Bu hayvanlara bir şeyi yaptırmak zor değil de, bir şeyi yaptırmamak çok zor.

Yüze gelmemesi gerektiğini öğretemezsin. İnadına gelir. Benim dişi kuşum da odamdaki alçıpanı kemirmeye çalışıyor, bir türlü vazgeçiremedim. Oraya korktuğu peluş hayvanları filan koyuyordum, artık onlardan da korkmuyor. 5 dakika da 1 oradan kovuyorum. Sanki ben kovdukça onun kemirme isteği iyice azıyor gibi. Bu hayvanlara bir şeyi yaptırmak zor değil de, bir şeyi yaptırmamak çok zor.
Anlıyorum.Onuda böyle kabullenicez o zaman.Teşekkür ederim cevapladığınız için.

Geri