Karadeniz Pet

muhabbet kuşumuzun kanat ve ayak problemi !!!

EyüpKaplan

Yeni Üye
Selamun aleyküm.. kuşumuz uçamıyor ayaklarında da içe doğru bir eğim var aslında başka bi forumda salmonella dediler 2 kür kullanın dediler fazla bi detay vermediler mesela ilaç isimleri nerden temin edeceiğimiz ve 2 kür kullanımıyla ilgili daha fazla detay lar daha fazla cevap için çağrıda bulundum fakat daha fazla cevp gelmedi bu ilaçları nerden temin edeceğime dair bilgimde yok yardım edersinz cok mutlu olurum video link te dir https://streamable.com/x5ymj

Şu videoya bakarak salmonella demek imkansız bir durum bana göre. Teşhisi neye dayanarak koydular? Dışkısı nasıl? Uçamama kanatlardan dolayı da olabilir. Veterinere gittiniz min

Bu kuşa öncelikle iç parazit ilaçlaması yapılabilir. Eczaneden kontil veya veterinerden sulphamezathine temin edip kullanabilirsiniz. Ayrıca dışkı fotoğrafı da paylaşmanızda da yarar var. Geçmiş olsun.

Şu videoya bakarak salmonella demek imkansız bir durum bana göre. Teşhisi neye dayanarak koydular? Dışkısı nasıl? Uçamama kanatlardan dolayı da olabilir. Veterinere gittiniz min
Özür Dilerim veterinere gittiğimiz detayını yazmayı unutmuşum bundan 9 ay önce veterine gittik iskelet yapısında bi problem olmadığını kanat tüylerinin bazılarının cıkmadıgını eksiklik olduğunu gördük multivitamin verdi bize ümitsiz ce kullanıyoruz her hangi bi iyileşme yk suan dışkı resimleri aşağıda
36555
36556

Salmonella olduğunu düşünmüyorum. Uçamama problemi kanat tüylerinin eksikliğindendir.

Bu kuş dışkıya göre sağlıklı. Yağlanma olabilir. Suluğuna 1 çay kaşığı kadar sirke verin 3 gün değiştirmeye gerek yok. Sonra 3 gün su verin. Bu sırayla 2-3 hafta verin. Ama ayaktaki o yan basma eğer bir yere sıkıştırma değil ise tedavi gerektirir. Onuda yine sulphamezathine ile yapabilirsiniz.

cok tskr ederim değerli cvplarınız için..tavsiye lerinizi uygulayacağım insaallah

Geri