Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşun Poposu

ShahmarAzeGs

Paylaşımcı Üye
İyi akşamlar Arkadaşlar. Neden kuşun poposu böyle acaba? Açık kalıyor. Kuşda bayadır böyle kanarık naptıysam bi türlü kendine gelmiyor
39024
39025
39026
39027

Poposu normal gozukuyo dışkı fotosuda atabilirsen daha iyi olur. Kabarikliginida yavruluguna bagliyorum yine usta arkadaslar daha dogru gorus bildirir.

havuç, kıvırcık veya salatalık veriyorsanız bir miktar ıslaklık yapabilir diye biliyorum.

eğer sadece yem ile besliyorsanız kafes hava akımına maruz kalmış olabilir.

hava akımı da yoksa iç parazit olma ihtimali var. iç parazitlerde sarımsak suyu tavsiye edilir genelde.
orta boy bir sarımsağı ikiye bölün.
bir kaba bir kuş suluğu kadar su koyun ve ikiye böldüğünüz sarımsağın bir tanesini bu kaba koyun.
12 saat bekletin.
sarımsağı sudan alın.
bir suluğun yarısını bu sudan yarısını içme suyundan doldurun.
kuşunuza 24 saat verin bu sudan. sonra atın. ve suluğunuzu sıcak su ile yıkayın.yoksa sarımsak kokusu kalır.

24 saatten fazla bu suyu verirseniz anemi olur kuş. bu tarifi ayda bir defa verebilirsiniz ancak. kuşin ishaline faydası olmayacak muhtemelen ama iyi gelir. iç parazitse işe yarar sadece.

bunun haricinde ishal kuşa haşlanmış patates veya pirinç lapası verdiklerini duymuştum. ben hiç yapmadım ama.

havuç, kıvırcık veya salatalık veriyorsanız bir miktar ıslaklık yapabilir diye biliyorum.

eğer sadece yem ile besliyorsanız kafes hava akımına maruz kalmış olabilir.

hava akımı da yoksa iç parazit olma ihtimali var. iç parazitlerde sarımsak suyu tavsiye edilir genelde.
orta boy bir sarımsağı ikiye bölün.
bir kaba bir kuş suluğu kadar su koyun ve ikiye böldüğünüz sarımsağın bir tanesini bu kaba koyun.
12 saat bekletin.
sarımsağı sudan alın.
bir suluğun yarısını bu sudan yarısını içme suyundan doldurun.
kuşunuza 24 saat verin bu sudan. sonra atın. ve suluğunuzu sıcak su ile yıkayın.yoksa sarımsak kokusu kalır.

24 saatten fazla bu suyu verirseniz anemi olur kuş. bu tarifi ayda bir defa verebilirsiniz ancak. kuşin ishaline faydası olmayacak muhtemelen ama iyi gelir. iç parazitse işe yarar sadece.

bunun haricinde ishal kuşa haşlanmış patates veya pirinç lapası verdiklerini duymuştum. ben hiç yapmadım ama.
hava akımı yapacak bir yer yok odada hocam. dediklerinizi denerim.. çok saolun

Hafiften bir ishal görülüyor Dikkat edin Dışkı Popoya Yapışıyorsa İlerleme Var demektir..
Vereceğiniz Meyve sebzeleri azaltın
Birde soğukta Fazla Kalmasın ..
Eğer halsizlik , kabarıklık , gözleri güniçinde uzun uzun kapalı tutma Var ise Bir vitamin takviyesi yapmalısınız ilerler ise bir veteriner şart..

Hafiften bir ishal görülüyor Dikkat edin Dışkı Popoya Yapışıyorsa İlerleme Var demektir..
Vereceğiniz Meyve sebzeleri azaltın
Birde soğukta Fazla Kalmasın ..
Eğer halsizlik , kabarıklık , gözleri güniçinde uzun uzun kapalı tutma Var ise Bir vitamin takviyesi yapmalısınız ilerler ise bir veteriner şart..
Abicim Avisol B vitamini veriyorum.. kabarık duruyor gözlerinide kapatıyor bazen.. kafayı arkaya sarıp uyuyor.. ama bazende çok canlı oluyor kafesten çıkıyor uçuyorbazende böyle halsiz duruyor.. kuşdan anlayan veterenerde yok vALLAH Götürüyosun bişeyi yok diyolar (

Kuşda Hapşırma Tıksırma Varmı ?

Hapşırma tıksırma varmı ?

Hapşırma tıksırma varmı ?
yok abicim öyle bir durumu yok. diyom ya bazen normale dönüyor Cin gibi oluyor MAŞALLAH ama çoğu zamanda böyle sessiz semirsiz.. salondaydı 1.5 ay evvel kendi yatak odama götürdüm nerdeyse 1.5 ay oldu kendi yatak odama götüreli o zamandan beri böyle.. diğer kuş normal güzel onda sıkıntı olmadı ama bu böyle oldu

Bazı Kuşlar Yer değiştirme Konusuna Böyle Stres le Karşılayabilir Gerekli olmadıkça Yer değiştirme olmamalı Kuşunuzun İshaline Şimdilik önem vermelisiniz Biraz Dal Darı verin biraz ilgi ile bakalım.... Eğer kuşunuzun aktif olduğunu söylemeseydiniz birşeyler düşünebilirdik fakat şuanlık birşey yok gibi dediğim gibi İshali önleyin Birazda İlgi İzleyelim..

Bazı Kuşlar Yer değiştirme Konusuna Böyle Stres le Karşılayabilir Gerekli olmadıkça Yer değiştirme olmamalı Kuşunuzun İshaline Şimdilik önem vermelisiniz Biraz Dal Darı verin biraz ilgi ile bakalım.... Eğer kuşunuzun aktif olduğunu söylemeseydiniz birşeyler düşünebilirdik fakat şuanlık birşey yok gibi dediğim gibi İshali önleyin Birazda İlgi İzleyelim..
İhsallık varmı abicim kuşta? ve ihsalı nasıl önleyeyim ? bide salondaydı gelen giden oluyordu rahatsız olmasın diye yatak odama aldım kuşu 1.5 ay önce.. aynen bazen aktif oluyor bazende halsiz (

İshal ilerleme sürecinde zararlıdır muhtemelen Evinizi soğuk buluyorsanız soğuktandır diyelim ama bu havalarda Esiyor Kuşunuzu rüzgar olan yerlere koymayın ayrıca strestende olabilir yapabilecleriniz.
Daldarı takviyesi haftada 1, 2 kere
Çok azda Patates Verebilirsiniz iyi gelir diyorlar hiç denemedim ama öyle diyen çok var
Daldarı iyi bir seçim ama

İshal ilerleme sürecinde zararlıdır muhtemelen Evinizi soğuk buluyorsanız soğuktandır diyelim ama bu havalarda Esiyor Kuşunuzu rüzgar olan yerlere koymayın ayrıca strestende olabilir yapabilecleriniz.
Daldarı takviyesi haftada 1, 2 kere
Çok azda Patates Verebilirsiniz iyi gelir diyorlar hiç denemedim ama öyle diyen çok var
Daldarı iyi bir seçim ama
çok saol Abicim Allah razı olsun.. o zman yarın dal darı alicam veririm. ve şu anda gözleri kapalı şekilde duruyor.. erkek ona kur yapmaya çaılışıyor ama bu bazen vuruyor onu bazende kendini kaşıttırıyor erkeğe.. evimizde soğuk olmuyor abim normaldir v odadada cam falan yok hava akımı alicak bir durum yok

Tamam biraz daldarı fln iş görebilir ama kesin bir sonuç göstereceğini bilemeyiz biraz izleme tarafıyım ben

Ayrıca kuşunuz Yalnız kalmamalı İnsanların onu rahatsız edeceğini sanmam Aşırı gürültü yoksa rahatsızlık olmaz bence yanında çifti yoksa yanlız bırakmayın yanlız kalmasıda strese Neden olabilir.
yanında erkek var abicim yanlız değil

Geri