Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşuna Komut Öğretmek

• Konbuyu başlatan Mehmet ŞEKER
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmet ŞEKER

Guest
Herkesin bilgi istediği bir konu olduğu için paylaşmak istedim belki yararı olur..

Arkadaşlar bu başlıkta muhabbetkuşumuzun çağırdığımız zaman gelmesi ve istediğimiz zaman kafesine girmesi, yada öpücük vermesi için nasıl bir eğitim uygulamamız gerektiğini yazacağım...

Hepimiz isteğimiz zaman kuşumuzun omzumuza gelmesini isteriz bu gibi komutlarda cümle yerine ıslık, öpücük, el şıklatması gibi sesler kullanılmalıdır. Diyelimki ıslık çaldığımızda kuşumuz kafesine girsin onun en sevdiği yiyeceği elinize alın ıslık çalın ve elinizdekini görmesini sağlayın sonra o sevdiği yiyeceği ona göstere göstere kafesine koyun muhtemelen bir kaç deneme sonra her ıslıkta gözü elinizde olacaktır daha sonra her defasında ıslığın peşine kafesinde bulduğu yiyeceğini ezberleyecek ve her ıslıkta kafesine uçacaktır kuşunuz komuta alıştıktan sonra her komuttada değil sadece ara sıra en sevdiği yiyeceği kafesine koyun yiyecek vermediğiniz günlerde sadece yanağını okşayarak ödüllendirin....

İstediğimiz zaman omuzumuza gelmesi içinde en sevdiği yiyeceği el şıklatarak ona gösterin ama bu defa en sevdiği yiyeceği dudaklarınızın arasında olsun dudaklarınızın arasındaki yiyeceğe ulaşmak için omzunuza konacaktır, başınızı omuzunuza cevirerek öpücük atın ve kuşunuza dudaklarınızın arasına kıstırdığınız yiyecekten ikram edin bunu bir süre uyguladıktan sonra kuşunuz alışkanlık haline getirecek ve her el şıklatmanızda omzunuza gelecektir her öpücük attığınızda dudaklarınıza uzanarak oda sizin öpücük sesi taklitinizi çıkaracaktır...

Örnek;
Bahattin GENÇ abimizin kuşuydu.

[YOUTUBE]gG2ZrZnZdqM[/YOUTUBE]

ağbi kaç haftada böyle muhteşem kuşlar olurlar ki eğer çok uzun sürerse ben sıkılırım kuş da sıkılır :(

kuş sıkılmaz sen de sabret biraz. :D videodaki gibi olması uzun sürer ama zaten çok uğraşmana gerek yok ki. günlük belirli bir zaman ayır kısa bi zaman yeter

brnim kuşun en büyük zaafı su kabı. Su yada sıvı birşey gördüğü an kedinin önüne bile atlar. Kola içtiğimi gördüğünde direk bardağa konar :D
Mucuk dememle öpmek ister:D

onu sıvıyla kendinize kolayca alıştırabilirsiniz o zaman

benim kuşa izlettim bu videoyu nasıl utanacağını öğrendi.:D

İstediğimiz zaman omuzumuza gelmesi içinde en sevdiği yiyeceği el şıklatarak ona gösterin ama bu defa en sevdiği yiyeceği dudaklarınızın arasında olsun dudaklarınızın arasındaki yiyeceğe ulaşmak için omzunuza konacaktır, başınızı omuzunuza cevirerek öpücük atın ve kuşunuza dudaklarınızın arasına kıstırdığınız yiyecekten ikram edin bunu bir süre uyguladıktan sonra kuşunuz alışkanlık haline getirecek ve her el şıklatmanızda omzunuza gelecektir her öpücük attığınızda dudaklarınıza uzanarak oda sizin öpücük sesi taklitinizi çıkaracaktır...

Cumleten merhabalar.
Konuyu okurken isteksizce gulmeye basladim.
Kusumu aldigimdan beri annem dudagiyla yemek yedirmeye alistirdi.l,
Simdi dediklerinizi yapmak cok zor, zira kus dudaga gelmek icin omuza konmuyor, ari kusu gibi havada kaliyor 5-10 saniye kadar bazen uzayabiliyor bu sure :)
Farkli bir anlayisi var itiraz ediyor istedigini yaptiriyor.
Elden hicbirsey yemiyor, iki kere sert otuyor agizda cignendikten sonra yemek istiyor sadece.
Ari kusu gibi havada sabit durabilen bir muhabbeti ilk defa gordum ilginc karsiladim.
Bir de biz kusun kafesini ozel durumlar harici hic kapatmadik, her gun balkonda gezip oynuyor her sese alisti, benim pusularim haric :) herkes kafesin yanindan gecer, ben koltuktan kalktigimda o da kafesin kapisina geliyor :)
Kisacasi guzel bir kusum var, konusmaya degil de isliga alistirdim cok cesit kafa yormayan guzek isliklar caliyor aksama kadar :)
Unutmadan;
Ayrica forumdaki konular cok faydali, kullanicilar ve yoneticiler ise her bakimdan fevkalade insanlar.
Herkese tesekkurler.

Kuşum böyle olsun,yemin ederim nüfus kağıdı çıkartırım...

İlk kuşum omuzdan inmez ağzımızdan ekmek yerdi.

Yavru iken anne babayı taklit eder eğer o aşamada yani anne babasından (yem kırma hariç)
ayırılırsa işiniz çok kolay laşır hatta 2 gün bile almaz

Örnek;
Bahattin GENÇ abimizin kuşuydu.

[YOUTUBE]gG2ZrZnZdqM[/YOUTUBE]

Bahattin Genc Abi ses sanatcisi sanirim. :D Yavrular olursa deneyecegim, güzel bir egitme taktigi. Peki en sevdigi yiyecek ne olabilir bir kusun? Zaten sadece yem var bir de dal dari var. Baska bir sey yemiyorlar ve meyve sebze vermek de istemiyorum zaten. Dal dariyi mi ödül olarak versem acaba? Yoksa cok mu siradan kacar kus icin?

Geri