Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunda aksırma

Mertoz

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, çok üzgün olduğum bir konuyu size anlatmak istiyorum. Daha önce de bu konuyu açtım ama çözüm bulamadim. Muhabbet kuşum hapsiriyor gibi yapıyordu adeta takılı kalıyordu 1-2 dakika veterinere götürdüm ve bu kuş ötüyor böyle hapşırma olmaz gibi dalga geçti. Yaklaşık bir aydır bu şekilde son zamanlarda daha fazla uzun sürüyor videosunu çektim acil yardım edin lütfen araç tutup veterinere götürmüştim. Bir daha götürme imkanım maalesef yok. Videosu:
https://drive.google.com/file/d/1dc5F9n9rpVr_U4I_gI82jVKfJ-Tw-Wza/view?usp=drivesdk

ben işin uzmanı değiliğim ama bana da normal ötüyormuş gibi geldi. kuş canlı, hareketli, sağlıklı gibi duruyor.

Yanına eş almayi deneyin ötüyor gibi ama kanatlarini acmasaydi sorun yok diyecektim. Bi es almayı deneyin kizismis olabilir yada ilgi görmek.

ben işin uzmanı değiliğim ama bana da normal ötüyormuş gibi geldi. kuş canlı, hareketli, sağlıklı gibi duruyor.

Teşekkürler doğru canlı ama bu sesin burnundan geldiğinden eminim bir süre sonra sümük cikar gibi ses geliyor sanki sümük atmak için yapıyor gibi

Yanına eş almayi deneyin ötüyor gibi ama kanatlarini acmasaydi sorun yok diyecektim. Bi es almayı deneyin kizismis olabilir yada ilgi görmek.

Bu ses burnundan geldiğinden eminim hani biz hasta olduğumuzda burnunuzu sumkururuz ya aynısı nefes almak için boyunu hareket ettiriyor ve kafasını sallayıp kanatlarını açıyor ;(

1. Yemlerde toz oluyor.Yemlerinizi küçük delikli süzgeçle eleyin.Benim kuşlarım yem yedikten sonra bazen aynı şekilde hapşuruyorlardı.Kaliteli yem kullanmama rağmen yemlerin içinde küçük tozlar olduğunu gördüm ve yemleri eleyerek veriyorum.Şimdi hiç problem yaşamıyorum.
  2. Kuşunuz da üst solunum yollarında problem olabilir.

veterinerlerin birşeyden anladığı yok.benimkileride tedavi edemediler boşuna hayvanlar heba oldu yollarda.
bu konuyu okuyun son sayfada paylaştığım videoyu izleyin.oradaki tedaviyi uygularsanız geç kalınmadıysa iyileşecektir.aynı sorunun başlangıç kısmı bende vardı.ötme falan değil kuşta soğuk algınlığı var.zaten konuda kuşumun videosu var oradan görürsünüz benzerliği.

Denildiği gibi yem tozlarından dolayı da görülebiliyor. Kafesini iyice temizleyin, kafesin bulunduğu oda da temiz ve havadar olsun. Bir de bu şekilde gözlemleyip yazar mısınız?
Günde kaç defa böyle? Nefes alıp verirken kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor mu?

veterinerlerin birşeyden anladığı yok.benimkileride tedavi edemediler boşuna hayvanlar heba oldu yollarda.
bu konuyu okuyun son sayfada paylaştığım videoyu izleyin.oradaki tedaviyi uygularsanız geç kalınmadıysa iyileşecektir.aynı sorunun başlangıç kısmı bende vardı.ötme falan değil kuşta soğuk algınlığı var.zaten konuda kuşumun videosu var oradan görürsünüz benzerliği.
Teşekkürler deneyeceğim
Denildiği gibi yem tozlarından dolayı da görülebiliyor. Kafesini iyice temizleyin, kafesin bulunduğu oda da temiz ve havadar olsun. Bir de bu şekilde gözlemleyip yazar mısınız?
Günde kaç defa böyle? Nefes alıp verirken kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor mu?
Günde 10-15 defa böyle oluyor evet her zaman gözlemleyemesemde kuyruğu aşağı yukarı gidiyor ne yapmam gerek direk söyleyebilen olursa ilaçlarını alayım.

Geri