Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşunda Göz Çevresi Tüy Dökülmesi

serginebernand

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun 3 gündür göz çevresi tüyleri bu halde bir anda. İlk gün fark ettim ve eczaneden hemen Gentagut göz damlası ile Terramycin göz kremi aldım. Bu göz nezlesi mi? Hiçbir şişlik yok. İnternette herkes farklı bir şey söylüyor. Bu iki ilaç geçirir mi? Ayrıca halsiz ve fazla yem yemiyor. Vitamin veriyorum. Yardımcı olur musunuz?

6228fdf3-1a97-424c-829d-e20b58d89a56.jpg

Gentagut'u şimdi kullanmayın göz içerisinde yada göz kaslarında şişme yada anormal bir durum yok.

Teramicyn'i kulak çubuğuna az miktarda sürerek göz çevresinde dökülme olan yerlere günde iki kez uygulayınız ( Gözüne gelmemesine özen gösteriniz)
Çok teşekkür ederim ama biraz yaramaz bir kız, sürerken durmuyor arada kaçıyor gözüne.. Bir şey olur mu?

O zaman kulak çubuğuna az miktarda sürünüz fazla kaçmamış olur gözüne, aşırı derecede kaçamasın sorun olmaz.
Teşekkür ederim tekrardan.. Gözünü sürekli kaşıdığı için gentagut kullanıyordum kaşıntı geçsin diye. O zaman şişlik vs görürsem kullanırım.

1 haftadır kuşuma Terramycin krem sürüyorum ama göz kenarındaki tüy dökümü geçmedi hiç etki etmedi. Mantar belirtisi de yok ama kuşum yemek yemiyor ve halsiz. Vitaminde veriyorum etki etmiyor. Acaba başka bir hastalık mı bu?

Bir süre krem sürmeyiniz toparlansın durumuna tekrar bakalım
Bir de bir süre önce ayağıyla alakalı bir konu paylaşmıştım. Bir ayağı felçti,sağlam olan ayağının arka parmağı ön tarafa gelmişti normalde şişlik yoktu ama bugün baktığımda, sanki şişmiş ve morarmış gibi acaba fotoğrafını atsam anlar mısınız ayağı yüzünden böyle tüy döküyor olabilir mi? Yani bir anda aşırı zayıfladı, iştahsız oldu, ayağı da bir anda böyle oldu arada dışkıları da değişiyor.

Geri