Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunda kusma ve sarı dışkı

Platorya45

Yeni Üye
Merhabalar kuşumda yaşadığım bir sorunu özetledim. Bilgi birikimi olan değerli hocalarım var ise tavsiyelerini bekliyorum.

Lipom(yağ bezesi kisti) var uzun zamandır bi dönem sirke tedavisiyle zayıfladı tedaviyi bırakınca yeniden kilo aldı bir süredir sindirim bozukluğu var ancak probiyotik ile düzelmişti bugün durup dururken kursağında ki bütün yemi çıkarana kadar kustu ardından halsizlik uyku hali oldu ama kabarma olmadı. Sonra sarı su givi dışkılama yaptı.bu sırada probiyotik verildi. Bir kaç saat sonra neşesi yerine geldi sayılır. Dışkı tam olarak düzelmedi.
Daha önceki açtığım konusa da dışkısında sindirilmemiş yem görmüştüm.
Dışkı olayıda bir hafta hiç sorun yok bi hafta sindirilmemiş yemler oluyor.
Bugün kustuktan sonraki dışkısınıda ekledim.

Merhaba, benim muhabbet kuşum da 2 aydır ishal ve sarı sulu dışkı yapıyor çoğu zaman sabah kalktığımda kafesi sapsarı su dökülmüş gibi buluyorum. 2 gün önce kustu baya kötüydü şimdi biraz iyi ama ishali geçmiyo ve dışkısında sindirilmemiş yemler var gibi.Ben de ne sorunu olduğunu anlayamadım ishalden başka birşeyi mi var bilmiyorum veterinere götürdüm antibiyotik kullandı bir hafta ama geçmedi. Sizin dediğiniz lipom nedir acaba ve olduğunu nasıl anladınız?
Dışkısı da böyle:

Ekli dosyalar

• 20201106_151846.jpg
    20201106_151846.jpg
    899.5 KB · Görüntüleme: 22
Merhaba, benim muhabbet kuşum da 2 aydır ishal ve sarı sulu dışkı yapıyor çoğu zaman sabah kalktığımda kafesi sapsarı su dökülmüş gibi buluyorum. 2 gün önce kustu baya kötüydü şimdi biraz iyi ama ishali geçmiyo ve dışkısında sindirilmemiş yemler var gibi.Ben de ne sorunu olduğunu anlayamadım ishalden başka birşeyi mi var bilmiyorum veterinere götürdüm antibiyotik kullandı bir hafta ama geçmedi. Sizin dediğiniz lipom nedir acaba ve olduğunu nasıl anladınız?
Dışkısı da böyle:
Göğüs bölgesini elleyiniz orada zaten ufak bi yağ bezesi gibi bir kısım elinize geliyorsa vardır, Kist diyede geçer.

Merhabalar kuşumda yaşadığım bir sorunu özetledim. Bilgi birikimi olan değerli hocalarım var ise tavsiyelerini bekliyorum.

Lipom(yağ bezesi kisti) var uzun zamandır bi dönem sirke tedavisiyle zayıfladı tedaviyi bırakınca yeniden kilo aldı bir süredir sindirim bozukluğu var ancak probiyotik ile düzelmişti bugün durup dururken kursağında ki bütün yemi çıkarana kadar kustu ardından halsizlik uyku hali oldu ama kabarma olmadı. Sonra sarı su givi dışkılama yaptı.bu sırada probiyotik verildi. Bir kaç saat sonra neşesi yerine geldi sayılır. Dışkı tam olarak düzelmedi.
Daha önceki açtığım konusa da dışkısında sindirilmemiş yem görmüştüm.
Dışkı olayıda bir hafta hiç sorun yok bi hafta sindirilmemiş yemler oluyor.
Bugün kustuktan sonraki dışkısınıda ekledim.

Enrofloksasin etken maddeli bir antibiyotik kullanın düzelir Allah'ın izniyle...

Dışkısı da böyle:

Sizin dışkı biraz değişik sorunu tam olarak anlayamadım. Ama şöyle bir yol izleyebilirsiniz;
  • En başta yeminizi değiştirin, kaliteli bir yem alın. Örneğin garden mix, beaks...
  • Önce 2 gün sitraks ile iç parazit kürü uygulayın...
  • Ardından kaliteli bir probiyotik alıp 3 gün üst üste kullanın (oro digest tavsiyemdir)...
Bunlardan sonra düzelmez ise sırasıyla sulphamezathine ve flucan tedavilerini deneyin....

Sizin dışkı biraz değişik sorunu tam olarak anlayamadım. Ama şöyle bir yol izleyebilirsiniz;
  • En başta yeminizi değiştirin, kaliteli bir yem alın. Örneğin garden mix, beaks...
  • Önce 2 gün sitraks ile iç parazit kürü uygulayın...
  • Ardından kaliteli bir probiyotik alıp 3 gün üst üste kullanın (oro digest tavsiyemdir)...
Bunlardan sonra düzelmez ise sırasıyla sulphamezathine ve flucan tedavilerini deneyin....
Yemini aspur ve daldarı veriyorum sadece ishal olduğu için yaklaşık 1 aydır böyle veriyorum bu onu biraz canlandırdı ama hala bu şekilde yapıyor. Aynı zamanda antibiyotik kullanmıştı onun için 3 gündür felan probiyotik de koyuyorum suyuna aynı zamanda sirkeli su da veriyorum daha öncesinde avisol (vitamin) veriyodum sonra avidiar verdim (bağırsak düzenleyici) bunlar da bir değişiklik yapmadı anlayacağınız baya birşey denedim yarın tekrar başka bir veterinere götürücem. Dediklerinizi araştıracağım teşekkürler.

Geri