istanbul escort

Mudo DURMUŞ

Profesyonel
1 Şub 2014
1,638
62
48
İstanbul/ Avcılar
www.youtube.com
Herkese iyi akşamlar !
Forumda kuş eğitmek isteyen arkadaşların sayısı son zamanlarda artmış gibi bende elimde geldikçe tecrübelerimden aktararak yardımcı olmak istiyorum.

Kuş eğitmek eğitebilmek için yapmanız gerekenler ilk olarak
* Yeme yeni düşmüş ''Yavru'' kuş almak
* Aldığınız yavru kuşun sağlıklı olduğundan emin olun
* Aldığınız kuşun erkek olması işinizi daha kolaylaştırır
* ırk olarak tavsiyem cekoslovakya veya hollanda diye tarif ettiğimiz kuşlardan olması avantajınız olacaktır eğitim konusunda bence en iyileri ırk olarak
*Çok önemli oldugunu düşündüğüm bir başka unsur ise kafes kuşunuza alacağınız kafesin geniş ve büyük olması lazım kuşun rahat hareket edebilmesi açısındanEğitim Aşaması ve Yapılacaklar

*Genelde herkes yeni alınmış mubişlerin 1 hafta hatta 1 ay kadar kafesten çıkarılmamasını önerir ama yanlış kuşu ilk günden salmalısınız pencere kapıları kapatarak 1-2 kere sağa sola carpar 3. çarpmaz evi öğrenir.
*Kuşu aç bırakarak eğitmezsin. Maalesef hayvanı aç bırakarak eğitmeye çalışan arkadaşlar var çok çok yanlış bu aç bırakarak eğitemezsin eziyet edersin sadece hayvana
*Kuşun eğitilebilmesi için ilk yapmanız gereken kuşa zarar vermeyeceğinizi hissettirmek olmalıı kuş kendini ne kadar güvende hissederse alışması o kadar hızlı olur.
*alıştırma döneminde kuşla bir kişinin ilgilenmesi daha sağlıklı olur kuş hem bunalıma sokmamış olursunuz çünkü her ilgilenen kişinin kuşa davranışı ses tonu herseyi farklı olacaktır hayvanlar bunun en çok farkında olan canlılar ister istemez bunaltmış olursunuz.
*Konuşturma safhasına gelen kuşa bol bol müzik dinletin, Sabah ve gece uyku halindeyken kuş 15er dakika çok bunaltmayacak şekilde kısa kelimelerle başlayarak aynı kelimeleri kuşu karşınıza alarak tekrarlayın maximum 1 ay içinde konuşacaktır.


Fotoğraf ve Videolarla Anlatım
1.AŞAMA

Muhabbet Kuşunu aldığınız ilk 3 gün boyunca elinizi yavaşça kafese sokarak ve kafes içinde 2-3 dakika ani hareket etmeden elinizi yavaşça kafesten çıkarın bunu 3 gün boyunca deneyin. 3 günden sonra kuş elinizin tehlike arz etmediğini öğrenecektir 3. günden sonra ise parmağınızla hafiften kuşun göğsüne değdirerek kuşun parmağınıza çıkmasını sağlayın. Parmağınıza gelen kuşu yavaşça kafesten çıkararak salın 1 hafta boyunca bunu tekrarlayın Kuş artık elinize alışmış olacaktır.

örnek Videomuz
[YOUTUBE]8yl4IH4mfJo[/YOUTUBE]

2.AŞAMA

Kafes içinde elinize alışan kuş kafes dışında elinize gelmiyorsa yapmanız gerek tek şey kuşu ödüllendirerek kafes dısında kendinize alıştırmalısınız. Nasıl ödüllendirebilirsiniz mesela dal darı vererek tavsiye etmiyorum ama ballı kraker vererek ya da elma dilimi vererek yapabilirsiniz. Kafesin kapısına çıkmak için gelen kuşunuzu kafes kapısında elinizle besleyerek başlayabilirsiniz bu işe.

Örnej Videomuz
[YOUTUBE]lSh0cv5Z3FM[/YOUTUBE]

3.AŞAMA

Alıştırma Evresindeki son aşama ise kuşu kafesten uzak mesafede kendinize alıştırmak olmalı. Gene ödüllendirme sistemini uygulayarak kuşun öğrenmesini sağlayın. Gün içinde kuşunuzu salıyorsunuz kuşunuz sürekli uçtuğu bir yerlere konup kalori yaktığı için haliyle acıkacaktır bu durumu lehinize çevirmelisiniz. Acıkan kuşunuza elinize en sevdiği besini koyarak yanına yaklaşın kuş elinizdeki besini görünce elinize konup yemeye başlayacaktır. Tam yıyene kadar kuşu rahatsız etmeyin yedikten sonra kısık ses tonuyla konusabilirsiniz yada müzik dinletebilirsiniz.

Örnek Videomuz
[YOUTUBE]5f5Ya1qE-Xo[/YOUTUBE]Kafes İçinde Eğitirken


Kafes Dışında Eğitirken
Keyifli Hobiler Olsun Arkadaşlar
Dilim döndüğünce kuşunu alıştırmak isteyen arkadaşlarında yararlanması için kendimce uygulayıp netice aldığım tecrübelerimi aktardım.
 
Son düzenleme:

Anıl ATIŞ

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
21 Ara 2014
1,527
23
48
29
İstanbul Avcılar

Mudo DURMUŞ

Profesyonel
1 Şub 2014
1,638
62
48
İstanbul/ Avcılar
www.youtube.com
Faydalı bilgilere her zaman ihtiyaç var.
Teşekkürler.
Kesinlikle Levent Usta. Forumda aile gibiyiz zaten birbirimize faydamız olmalı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:11 -->-> Daha önceki mesaj 20:11 --

Bilmeyenler için çok iyi olucak teşşekürler.
faydam dokunursa ne mutlu bana

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:12 -->-> Daha önceki mesaj 20:11 --

Abi eline koluna sağlık çok güzel bir anlatım olmuş.İnşallah bizim kuşta seninki gibi insansever çıkar :)
sağol paşam. İnşallah ama o senın elinde dediğim gibi
 

Yusuf Kürşat AKKUŞ

Moderator
Muhabbet Kuşu Üreticisi
27 May 2013
11,181
885
113
İstanbul/Pendik
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Cennet P., Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Maşallah bilgilendirme için teşekkürler
 

KAAN MUTLU

Aktif Üye
25 Nis 2017
31
8
8
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Benimki olmuyor işte olmuyor.

Dışarıda eskiden geliyordu artık hiç gelmiyor.

Zorla parmağınla alıyorsun yani hiç üstüme falan gelmiyor. Elime yem koysam da nafile gelmiyor.

Hiç elime gelmemeye başladı hep uçuyor hep uçuyor. Ne yapmam lazım?