Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşunu Evcilleştirmek İçin Neler Yapmalıyız ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
Onların çoğu, ailelerinin yanında, insani dokunuşlardan uzak büyüdükleri için ürkek olurlar. Bir muhabbet kuşunu çok genç yaşlarda, hatta bebekken elde ederseniz, evcilleştirilmesi çok daha kolaydır. Elle beslenen bebekler, kısa sürede sizinle arkadaş olurlar. Onlar, ebeveynleri tarafından yetiştirilenlerden daha fazla kucaklanılmaktan hoşlanırlar.

Muhabbet kuşlarının tek başlarına ya da çift olarak tutulması mümkün. Eğer gerçekten kuş evcilleştirmek istiyorsanız, yalnız bir kuş edinmeniz daha iyi olacaktır. Çift olan kuşların asla evcilleştirilemeyeceği anlamında söylemiyoruz bunu. Sadece çift olan kuşlarınızı evcilleştirmek için daha fazla çalışmanız gerekir.

Tek aldım;1-2 aylıktı. Elle beslemeyi akıl etmedim. En fazla 6 aylık falan, konuşuyor ve her gün uçuruyorum elbette ama hala üstüme konmuyor. :(

Selam daha önce muhabbet kuşu evcilleştirmek istedim ..
Ama bir türlü tatmin edici sonuçlar elde edemedim genelde 4 5 aylıklarla işe başladım tabi hatayı burada yaptım diye düşünüyorum o kuşlar genelde kalabalık ortamdan birden yanlızlıgıa sürüklenince aşırı bir psikojik bosluk icine düsüyorlar ve bundan sizi sorumlu tutuyorlar onlarla bir bağ kurmak oldukça imkansız oluyor ikincisi üretim esnasında kaba ve sert davrananlar petshoptan bile alırken petshop sahibi eliyle avucluyor kusu öyle veriyor buda çok eksi bir yön muhabbet kuşları ve insanlar arasındaki bağ çok ince bir bağdır ilk seferlerde ipin ucunu kaçırdınızmı geri dönüşü baya zor olur o yüzden bende bebek bir kuş bekliyorum şuan henüz tüyleri çıkma aşamasında sorum şöyle şuan 26 günlük kendim beslememde bir sakınca varmı ? veya yeme düşmesini beklemelimiyim

Muhabbet Kuşunu Evcilleştirmek İçin Neler Yapmalıyız ?

pardon admin ama açtığın başlık ve açıklaman uyuşmuyor neler yapılabilir için hiç bir tavsiye yok ve sadece bu başlık değil konuşturmak için neler yapılır? başlığındaki açıklamalarda yetersiz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri