Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunun anüsü çok büyük ve dışkısı çok büyük

gosling

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşum 1 aydır dışkısı çok büyük çıkarıyor ama inanılmaz büyük orta boylu civcivler gibi ve kafesin içine tuvaletini yapmıyor dışarıya çıkarınca hemen kocaman yapıyor ve sürekli öpülmek istiyor. Lütfen yardım edin o benim için en önemli şeylerden biri
IMG_20171130_213630.jpg

Bu fotoğraf öperken sımsıkı tutuluyor ve oynuyor o yüzden böyle oluyor tüyleri daha net olduğu için öperken çektik

Ve akıllı yemliğin altına giriyor bir süresini orada geçiriyor kafesteyken

Cinsiyeti nedir bana yumurta belirtisi gibi geldi kanatları normalden daha aşağıda alt tarafta şişlik varsa elinizle şişlik olan yerde dışardan dokunduğunuzda yumurtayı hissedebilirsiniz.Yumurta sıkışması oluşmaması için kafeste kalamar kemiği eksik etmeyin ve yuvalık takın.Yine a vitamini gerekebilir.Forumda aratarak çok faydalı bilgiler bulabilirsin.

Cinsiyeti nedir bana yumurta belirtisi gibi geldi kanatları normalden daha aşağıda alt tarafta şişlik varsa elinizle şişlik olan yerde dışardan dokunduğunuzda yumurtayı hissedebilirsiniz.Yumurta sıkışması oluşmaması için kafeste kalamar kemiği eksik etmeyin ve yuvalık takın.Yine a vitamini gerekebilir.Forumda aratarak çok faydalı bilgiler bulabilirsin.
Hiç birşey yok yumuşacık ama dişi bu arada ve eşi yok

Normalde böyle duruyor

Ekli dosyalar

• IMG_20171201_140656.jpg
    IMG_20171201_140656.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 1,207
kardeşim dişiyse yumurtlayacak ilk yumurtasını çıkartırken psikolojileri ve davranışları değişiyor benim kuşum yumurtladı şaşırdık çünkü bebekliğinden beri ben bakıyorum yanında karşı cinsi de yoktu. dişi kuşların yumurtladığını öğrenmiştim. biirde avucunun içine aldığında öptüğün zaman belini büküp bekliyor sanırım artık bir ilişki vakti geldiğini anımsatıyor yanına erkek m.kuşu alabilirsin o da rahat etsin sende. :)

Hiç birşey yok yumuşacık ama dişi bu arada ve eşi yok
Yumurtlaması için eşe gerek yok kızgınlık yumurtası ve ilk yumurtlama dönemi zor geçer..Bu dönemlerde sıkışma olmaması için bakımına dikkat edip gözlemlemelisin.Kalsiyum eksikliğinden yumurtanın yeteri kadar sert olmaması,yumurtanın fazla büyük olması ve ters dönmüş yumurta gibi vakalar mevcut.Bu dönemde kalsiyum için kalamar kemiği mutlaka olmalı yada kalsiyum taşı.Ona ilaveten iyi bir vitamin takviyesi özellikle a vitamini önemli.

Yumurtlamak üzere ve doğası gereği yuvasının etrafına pislemek istemiyor. Yırtıcılar farketmesin diye. Bu günlerde erkek alsanız da işe yaramaz. Hatta erkeği öldürebilir. Alsanız bile ayrı kafese koyup dişi yumurtalarını tamamlayıp yuvadan soğuduktan sonra dişiyi erkeğin yanına atın.

Yumurtlamak üzere ve doğası gereği yuvasının etrafına pislemek istemiyor. Yırtıcılar farketmesin diye. Bu günlerde erkek alsanız da işe yaramaz. Hatta erkeği öldürebilir. Alsanız bile ayrı kafese koyup dişi yumurtalarını tamamlayıp yuvadan soğuduktan sonra dişiyi erkeğin yanına atın.
Eş alamam şu durumda ama bugün çarşıdan kalamar kemiği ve a vitamini alacağım kalamar kemiğinin yarısı vardı dün yemiş bugün tekrardan alacağım.

ağzını kur yapacakmış gibi açıp kapatıyor ama yapamıyor bana sürekli kur yapardı önceden şimdi yapamıyor ve davranışlarında değişiklik var biraz

Sadece A vitamini almana gerek yok içinde A vitamini ihtiva eden multi vitamin de kullanabilirsin bence daha iyi olur.

Sadece A vitamini almana gerek yok içinde A vitamini ihtiva eden multi vitamin de kullanabilirsin bence daha iyi olur.
Kuşum yumurtladı yaklaşık 2 3 gündür multivitamin vermiyorum 5-10 dk yemliğin altına girdi oraya yumurtladı. Şimdi ne yapmam lazım

Ekli dosyalar

• IMG-20171205-WA0001.jpeg
    IMG-20171205-WA0001.jpeg
    911.7 KB · Görüntüleme: 1,298
Eşi olunca 6 günde ici dolar. Eşi yoksa zaten boştur. Kızgınlık yumurtası yumurtlamış.

Böyle arkasını havaya kaldırıyor şu an

Ekli dosyalar

• IMG_20171205_163111_HHT.jpg
    IMG_20171205_163111_HHT.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 1,171
Valla 2 kere kızgınlık yumurtası yapan kuşum oldu. Devamında yanlarina direk erkek attım. Dolu yumurtalar geldi. Ardından 6 tane geldi mesela yakın zamanda yaşadım. O yüzden eşi olmadığı için daha kaç tane yapar hiçbir fikrim yok açıkçası.

Geri