Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşunun Ayağı Kesildi ve Kan Topladı

AlpayMert

Yeni Üye
2 gün önce kuşum aynasıyla oynarken ayna çıkmış ve kuşun ayağını kesmiş biz ilk görüşte çok büyütmedik ama sonradan ayağı şişti kan topladı rengi mor ve kırmızıya döndü ne yapacağımızı bilmiyoruz tek ayak üstünden ne yapabilecekse yapıyor 1 gündür sabah akşam terramycin sürüyoruz gece olduğu için fotoğraf koyamadım yarın detaylı fotoğrafını çekerim yardımcı olursanız çok sevinirim sakat kalmasını istemiyorum

2 gün önce kuşum aynasıyla oynarken ayna çıkmış ve kuşun ayağını kesmiş biz ilk görüşte çok büyütmedik ama sonradan ayağı şişti kan topladı rengi mor ve kırmızıya döndü ne yapacağımızı bilmiyoruz tek ayak üstünden ne yapabilecekse yapıyor 1 gündür sabah akşam terramycin sürüyoruz gece olduğu için fotoğraf koyamadım yarın detaylı fotoğrafını çekerim yardımcı olursanız çok sevinirim sakat kalmasını istemiyorum
Ah ayna kuş için zararlı ,zararlı olan bir şeyin kuşa zarar vermesi ,hatanın neresinden dönerseniz kardır.Kafeste ayna bulunmasın,kuş aynadaki görüntüsünü ideal eş olarak benimser ve yem kısabilir aynaya kursak mantarı sorunu oluşabilir. @ADRIAN @Recai

Ayağını una basın kan durmuyorsa ustalar cevap verene kadar un biraz kanı keser
Kan durdu kanama olarak bir sıkıntısı yok çok şükür
Fotoğraf paylaşın bakalım, en kısa sürede veterinere gitmeniz sağlıklı olacaktır.
Sokağa çıkma yasağı varken veterinerler açık mı bilmiyorum en geç pazartesi günü götürürüm inşallah
Ah ayna kuş için zararlı ,zararlı olan bir şeyin kuşa zarar vermesi ,hatanın neresinden dönerseniz kardır.Kafeste ayna bulunmasın,kuş aynadaki görüntüsünü ideal eş olarak benimser ve yem kısabilir aynaya kursak mantarı sorunu oluşabilir. @ADRIAN @Recai
kafeste daha ayna tutmam zaten artık bitti

Kan durdu kanama olarak bir sıkıntısı yok çok şükür

Sokağa çıkma yasağı varken veterinerler açık mı bilmiyorum en geç pazartesi günü götürürüm inşallah

kafeste daha ayna tutmam zaten artık bitti
Hocam çok geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur. Sokağa çıkma yasağında veteriner ve petshoplar açık diye biliyorum.

Ekli dosyalar

• 2fb3df44-4c53-47ff-9ab1-f1e9e610b79a.jpg
    2fb3df44-4c53-47ff-9ab1-f1e9e610b79a.jpg
    200.4 KB · Görüntüleme: 46
  • 4b81b0be-76ba-489b-8908-cf0d6274c17e.jpg
    4b81b0be-76ba-489b-8908-cf0d6274c17e.jpg
    40 KB · Görüntüleme: 45
  • c3b668aa-e42f-4df4-84a2-1a9385835908.jpg
    c3b668aa-e42f-4df4-84a2-1a9385835908.jpg
    155.9 KB · Görüntüleme: 47
Kuşumu veterinere götürdüm bana sinirin yırtıldığını ve tam olarak eskisi gibi olmayacağını ama iyileşeceğini söyledi veteriner 2 tane şırınga halinde ilaç verdi suyuna katmamı istedi ama kafeste eşi de var aynı sudan içse bir sıkıntı olur mu bilmiyorum
şırınga halinde olduğu için ilaçların adını bilmiyorum ama hatırladığım kadarıyla 1 tanesine kas güçlendirici veya gevşetici demişti çok fazla yoğunluk olduğu için veterinerde soramadım soru bildiğiniz bir şey varsa yazarsanız çok güzel olur

Kuşumu veterinere götürdüm bana sinirin yırtıldığını ve tam olarak eskisi gibi olmayacağını ama iyileşeceğini söyledi veteriner 2 tane şırınga halinde ilaç verdi suyuna katmamı istedi ama kafeste eşi de var aynı sudan içse bir sıkıntı olur mu bilmiyorum
Hasta kuşu başka bir kafese alsanız daha iyi olur.

Esini ayır kesin ilaç bitene kadar

Eskisi gibi olması zor hücreler ölmüş ve morarma meydana gelmiş. Kangren gibi bir durumun olmamasına sevindim.
Kuşları ayırıp tedaviye başlamanız daha sağlıklı olacaktır.
Geçmiş olsun.

Geri