Karadeniz Pet

muhabbet kuşunun bize güvendiğini nasıl anlarız

Ideli

Meraklı Üye
merhaba arkadaşlar benim bir mubiş var 4-5 aylık omzuma çıkıyor elime geliyor elimden yem yiyor dudağımdan yem yiyor fakat benim içimd bir huzursuzluk var beni sevmiyor bana gücenmiyor diye mesela bir masa var üzerine koyduktan sonra elimi yaklaştırdığım zaman hemen kaçıyor parmağımda pek uzun durmuyor koncak yer arıyor peki güvendiğini nasıl anlarız ve güvenini nasıl arttırırız bir de dişi bir kuş bu yaşlarda konuşaiblir mi bazen öpücük sesi çıkardığını duyuyorum ama net değil nasıl konuşturabilirim

Benimki onları da yapmıyor hiç sevmiyo beni :D
Zamanla daha cok alisirlar insallah:rolleyes:

merhaba arkadaşlar benim bir mubiş var 4-5 aylık omzuma çıkıyor elime geliyor elimden yem yiyor dudağımdan yem yiyor fakat benim içimd bir huzursuzluk var beni sevmiyor bana gücenmiyor diye mesela bir masa var üzerine koyduktan sonra elimi yaklaştırdığım zaman hemen kaçıyor parmağımda pek uzun durmuyor koncak yer arıyor peki güvendiğini nasıl anlarız ve güvenini nasıl arttırırız bir de dişi bir kuş bu yaşlarda konuşaiblir mi bazen öpücük sesi çıkardığını duyuyorum ama net değil nasıl konuşturabilirim
Güveni arttırmanın yolu ilgi sevgi ve oyundur ancak konuşma konusunda dişi olduğuna eminseniz konuşması çok zor olur erkek kuşlar konuşmaya daha yatkındır yine de dişinin konuşması imkansız değildir

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güveni arttırmanın yolu ilgi sevgi ve oyundur ancak konuşma konusunda dişi olduğuna eminseniz konuşması çok zor olur erkek kuşlar konuşmaya daha yatkındır yine de dişinin konuşması imkansız değildir

güzel hoşta oyun oynatmıyorki seviyim diyorum yok konuşuyorum beni takmıyor nasl oynıyacağım ben bunla elimle oynayayım deli gibi kaçıyor ve dişi olduğundan eminim hiç mi şans yok

güzel hoşta oyun oynatmıyorki seviyim diyorum yok konuşuyorum beni takmıyor nasl oynıyacağım ben bunla elimle oynayayım deli gibi kaçıyor ve dişi olduğundan eminim hiç mi şans yok
Konuşma konusunda zor oyun konusunda oyuncağı olsun küçük korkmayacağı boyutlarda onunla oynasın sizde onu elinize alın sizinle de oynamasını sağlayın

Benimki 1 buçuk aylık
2 haftadir benle ama daha yeni yeni odama alisiyor bana alisiyor bide hasta :(
Bana dokundurtmuyor sürekli ısirma peşinde ben yine tedbirli yaklasmaya çalışıyorum sabır isigercekten beni hep ısıracak kaçacak mi

tabikide her zaman ısırmaz ama beni hiç ısırmadığı için bilmiyorum bizimki biraz insana alışık sanırım hiç bir şekilde ısırmaz ama kemirmeyi çok seviyor herhalde bizim acımızı kemirerek çıkarıyor :)

Sabredin size ve ortama alışsın 2 haftada alışamamış olabilir kuşa bağlı birazda size alışana kadar avuçlamaya çalışmayın parmağınızla sevin hep

Bende bir dişi bir erkek var.ben disi konusmaz diye hep erkekle ilgilendim. Erkek kusum konusuyor.Ilginc olan taraf disi kuş konusmayi erkekten öğrendi.hic ogretmedigim halde cici kuş askim diyor.bence sabirla cok guzel konusur disilerde

Geri