Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunun davranışları hakkında bilgi

StayAway

Meraklı Üye
Arkadaşlar 2 aylık erkek kuşum hakkında bilgi istiyorum şöyle ki
Mesela kafesi açtığım zaman dışarı çıkıyor çağırıyorum aşağı doğru uzatıyor kafasını gelmek istese de gelmiyor ama telefonun ışığını görünce pat aşağı iniyor elimle yemde uzatsam kesinlikle gelmiyor ama ne hikmetse kafama çok konuyor özellikle namaz kılarken:) bide çoğu zaman elime aldığım zaman ısırmıyor ama bazen acıtmadan ısırıyor bazen canımı acayip yakıyor bu nedendir ?Bide meyve sebze yerken çok uysal oluyor ama yerken genelde yediği şeyin üzerine çıkıyor sevmeye kalkıyorum boynunu, ya ısırıyor ya da sevdiğim parmağımın üzerine çıkıyor çok denedim ama sanki izin vermiyor gibi bu konularda acamiyim o yüzden kuş hakkında sorular sordum teşekkür ederim şimdiden

Kuşunuz henüz yavru. Size güvenme aşamasında. Bu yüzden ara sıra kendını korumaya çalışıyor olabilir. Sevdirmiuorsa kendını bi sure sevmeyın. Üstüne gitmeyin zorlamayın yakışıklıyı. Bir de Muhabbet kuşları telefonları çok seviyorlar, çok çok :)

• Beğen
Tepkiler: Abc
Kuşunuz henüz yavru. Size güvenme aşamasında. Bu yüzden ara sıra kendını korumaya çalışıyor olabilir. Sevdirmiuorsa kendını bi sure sevmeyın. Üstüne gitmeyin zorlamayın yakışıklıyı. Bir de Muhabbet kuşları telefonları çok seviyorlar, çok çok :)
Muhakkak öyledir gözde hanım aslında beni seviyor da biraz özgürlüğe alışkın kafesi sevmiyor içeri almaya kalkınca direk kafama konuyor elime konuyor kıyamıyorum ama salınca da ya resim çerçevelerini düşürüyor yada dolap aralarına düşüyor resmi burda

https://resmim.net/run/0Y1779.jpg

Ekli dosyalar

• 20171007_183144.jpg
    20171007_183144.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 19
maşallah çok tatlı çok minik :) sağlıcakla büyütün. Elbette seviyordur ama bıraz daha zaman gecmesını alışmayı beklıyordur.

• Beğen
Tepkiler: Abc
Teşekkür ederim yanına disi bir arkadas almayı düşünüyorum işte çünkü evde benden başka bakan yok hayvan yalnız kalıyor yavru es alırsam ikiside bana alışır diye düşünüyorum zaman geçtikçe eş alsam da o alınan es bana alışmaz buda bana alışkın olur aralarında Problem yaşanabilir

Geri