Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunun elime alıştırmak istiyorum ancak korkuyor

Hastalık ya da başka zaruri bir durum olmadıkça kuşu avucuna alma güven kırıcıdır. En basiti kendinizi onun yerine koyarak ne hissettiğini anlamaya çalışın.

Hastalık ya da başka zaruri bir durum olmadıkça kuşu avucuna alma güven kırıcıdır. En basiti kendinizi onun yerine koyarak ne hissettiğini anlamaya çalışın.

Ama kuş en çok avcuma gelmek istiyor parmağına alırken çıkmıor demire tutunuyor

Güvenmediği için demire tutunuyor güvenini kazanman gerekli.

Yaşını bilmiyorum ama söyle düşün senden en az 500 kat büyük bir varlığa sen ne kadar zamanda güvenirsen o da sana o kadar zamanda güvenecektir. Yani "Sabır en büyük erdemdir."

Kuşun dişi olması da korkmasına bir sebep dişiler biraz daha geç alışır

Kuşun dişi olması da korkmasına bir sebep dişiler biraz daha geç alışır
Biraz uğraşıyorum kafeste kaçtığında yavaşca takip ediyorum en sonunda pes Edip parmağıma geliyor ancak 5 dakika sonra yine kaçıyor böyle devam edersem alışırmı ödüllendirmem gerekmi

Biraz uğraşıyorum kafeste kaçtığında yavaşca takip ediyorum en sonunda pes Edip parmağıma geliyor ancak 5 dakika sonra yine kaçıyor böyle devam edersem alışırmı ödüllendirmem gerekmi
Ödüllendirme ile daha kısa sürede daha çok yol kat edersiniz ödüller farklı olsun sevdiği ödülü ise yapmasını istediğiniz şeyi yaptığında verin konuşmak gibi uzun zaman alacak şeyleri beklemeyin ama [emoji4] mesela parmağınıza gelmesini istediniz geldi sevdiği ödülü verin vs vs

Geri