Karadeniz Pet

muhabbet kuşunun kuyruğunu sürekli aşağı yukarı sallaması

muhabbet kuşunun kuyruğunu sürekli aşağı yukarı sallaması neden olur?

• çok stres

Kullanılan: 2 50.0%
  • solunum sıkıntısı

Kullanılan: 2 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

mehmetak

Yeni Üye
muhabbet kuşu sürekli neden kuyruğunu aşağı yukarı sallar? fazla stres mi solunum sıkıntısı mı yoksa başka bir şey mi? yorumlarınızı bekliyorum. cevaplarsanız sevinirim.konu hakkında bilgisi olan varsa.

Son düzenleme:
Hasta olabilir, kabarık duruyor mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hırıltı yoksa solunum degildir.
Kuşta yağlanma olabilir foto atarsanız belli olur.
Yumurta olabilir yumurtlamaya yakında kuyruk sallanmaya başlıyor

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuş kendini yarasa sanıyor sorun bu.:D
Bu fotoyla herhangi bi yorum yapılmaz tünekte dururken boydan ve yandan fotosunu çekin farklı açılardan. Hatta videosunu da atın daha iyi açıklayıcı olur.

Hayvan zor nefes aliyor olmalı

bu kuyruk sallaması bir yıldır var.uzun süre alışsın diye avucuma almıştım.sonra kafesin içine elimi soktum mu kaçıyor hemen.son 3 aydır duvarı deliyor.yiyor.gaga taşını kafesin yukarısına koydum 1 günde bitirdi.yarısını döktü.sonra gaga taşını aşağıya koydum çok az yedi.akşam oldu mu aynasını besliyor 3-4 tane yem alıyor.besliyor yine alıyor yem besliyor.15-20 defa yapıyor.ama kafesin dışından yumuşak sesle konuştuğum zaman sesime geliyor.ve o kafesin içindeyken dışardan parmağımı uzatıyorum öpüşüyor. ama dışardayken elimizden hep kaçıyor.nadir gelir.ötüşü iyi dışkısı yeşil ve beyaz.

Yazdıkların bence normal davranışlar bir anormallik olduğunu düşünmüyorum

kuşta çok streste kuyruğun yukarından aşağıya sallanmasına sebep olur mu?

Mehmet bey siz stresten böyle olduğunu düşünüp birilerinin bunu onaylamasını istiyorsunuz galiba. Sizin sorunuza bir çok kez cevap yazdım Belli bir süre gözlemleyin.Mesela sessiz ortamda nefesini dinleyin gıcırtı vs var mı yok mu ? İsal var mı yok mu ? Bunlar 1 hafta boyunca olmazsa ve kuş obez değilse strestendir. Strestense kuşa probiyotik verin.

onaylanmasını beklemiyorum sadece soru soruyorum bilenlerden cevap istiyorum.

hafif bir sallanmaysa benim iki kuşumda da var :) ama seninki tekse sıkılıyo olabilir yanına bi arkadaş al ;)