Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşunun Ne Hastalığı Var

sezgin88

Yeni Üye
Arkadaşlar Dişi Muhabbet Kuşumda Bugün Gözlemlediğim Makat Kısmında Ikınmaya Benzer Hareketlerle Nefes Alması Ve Tıs Tıs Yada Tık Tık Şeklinde Sesler Çıkarması Normal Mi Yoksa Veterinere Gitmelimiyim

Resim çekebilme şansınız var mı ?

Bu ayni belirtiler benim disi kusta da vardi yumurta sanmistik en basta sonradan ise agzinin keskin bir sekilde koktugunu ve yemek yedikten sonra kusar gibi hareket yaptigini görünce falan kursak mantari/iltihabi icin tedaviye basladik ve kus düzeldi. Sadece bazen cok nadiren bir fis fis diye ses yapiyor ama eskiden her nefes alisi öyleydi neredeyse.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Şuan Gayet Aktif Sadece Ikınır Gibi Yapıyor Makatında Dışkı Var Zannedersem Düşürmeye Çalışıyor Vitamin Filan Verdik

Valla Dostum Bize Petshopta Diğerini Erkek Diye Sattılar
Petshop genelde böyledir zaten satmak için her kuş her cinsiyete döner. Siz resimlerini atın yüzlerinin diğer arkadaşlar da benim dediğimi diyecektir size

Petshop genelde böyledir zaten satmak için her kuş her cinsiyete döner. Siz resimlerini atın yüzlerinin diğer arkadaşlar da benim dediğimi diyecektir size
Erkek Diye Düşündüğümüzün Burnu Mavi Tek Bildiğim O Valla Biz Folluk Aldık Hazırlık Filan Yaptık

Şuan Gayet Aktif Sadece Ikınır Gibi Yapıyor Makatında Dışkı Var Zannedersem Düşürmeye Çalışıyor Vitamin Filan Verdik

Benim kus da bakildigi zaman aktif idi. Hasta olmadigi seklinde bir cikarim yapmak icin yetersizdir tek basina aktiflik indikatörü. Inaktif oldugu faz genelde kuslarin ölmek üzere oldugu fazdir, bir kac saatlik veya günlük ömürleri kalmis oluyor.

Ayrica veterinere gitmek istiyorsaniz da kuslardan (egzotik kuslardan) anlayan bir veterinere gitmelisiniz, normal veteriner teshis icin yetersiz kalabilir.

Geri