Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunun sabah uyandırması :)

musti38

Yeni Üye
Malum Muhabbet kuslari sabah gunesin dogmasiyla otmeye basliyor ben sabah kalkmayan biriyim bunu engelleyebilmek icin ne yapmaliyim ustune ortu ortmek ne.derece ise yarar bunu en aza indirmek icin siz neler yapiyorsunuz bu konu en buyuk engel benim icin malum ev halki rahatsiz olacak bu durumdan ? :) muhabbet kusu almam icin en buyuk engellerden biri

Malum Muhabbet kuslari sabah gunesin dogmasiyla otmeye basliyor ben sabah kalkmayan biriyim bunu engelleyebilmek icin ne yapmaliyim ustune ortu ortmek ne.derece ise yarar bunu en aza indirmek icin siz neler yapiyorsunuz bu konu en buyuk engel benim icin malum ev halki rahatsiz olacak bu durumdan ? :) muhabbet kusu almam icin en buyuk engellerden biri
ev halkı rahatsız olucaksa hiç almayın çünki öttüğü zaman evdekiler kızıcak bağırıcak kuşa kuşda strese girir küsür (

Benimkisini ben odamda uyutuyorum ve 6 da ötmeye başlıyor öyle böyle değil parçalıyor kendini ben çok etkilenmiyorum etkilenirsem de salona koyup kapısını kapatıyorum evdekiler de bir şey demiyor. Eğer rahatsız olacaksınız sinirleneceksiniz almayın. Yazık o hayvana.

Benimkisini ben odamda uyutuyorum ve 6 da ötmeye başlıyor öyle böyle değil parçalıyor kendini ben çok etkilenmiyorum etkilenirsem de salona koyup kapısını kapatıyorum evdekiler de bir şey demiyor. Eğer rahatsız olacaksınız sinirleneceksiniz almayın. Yazık o hayvana.
benimde kuşlar yatak odamda keşki sabahlar ötse benimde kuşlar ama ötmüyolar öğlen ötmeye başlıyolar.. ben zevk alıyorum öyle ötmelerinden vALLAH )

Bu durumda alamayacagim gibi hem ona hem bana eziyet olur zaten peki ortu ortsek bir nebze engeller mi

Bu durumda alamayacagim gibi hem ona hem bana eziyet olur zaten peki ortu ortsek bir nebze engeller mi
VALLAH Hocam örtü falan örteceksense hiç alma daha iyi.. ben kuşlada kendimden iyi bakıyorum.. evde bile millete diyom ki sessiz konuşun kuşlar rahatsız olmasın diye) bukuşlar hassas kuşlar küstürdünse işe yaramaz.. ilgileneceksin kuşla devamlı temiz tutacaksın

Tesekkur ederim onerileriniz ve cevaplarini icin saglik olsun artik ne diyelim :)

Yattığın odada besleyeceksen yandın hocam bende 4 çift kuş ve 2 tanede tekte kuş var kaldığım odada besliyorum. Perdeler çekili olmasa sabah 5de güneşin doğuşuyla ötmeye başlayacaklar. Ben odamda koyu lacivert perde çekmeme rağmen(oda karanlık loş ortam oluyor ) en fazla saat 7ye kadar kuşları dayandırabiliyorum ondan sonra ötüyorlar her türlü. Bi ara üstlerine ben uyanana kadar ötmesinler diye çarşaf örttüm ilk birkaç gün çakmadılar ben üstlerini açana kadar ötmediler ama artık durumu anlamışlar sanırım çarşarfta işe yaramıyor. Bende odam yatağımı bıraktım oturma odasında çekyatta uyuyorum geceleri yada sabah ötmeye başladıkları an kalkıp oturma odasına geçip uyuyorum. Tabç bende kuş sayısı fazla olduğundan bu durum böyle siz eğerki tek kuş yada 1 çift kuş besleyecekseniz sizi pek rahatsız edeceğini zannetmiyorum.

yattığınız odada kuşu beslemeyin.hem sağlıksız hemde kuş erken kalktığı için sorun oluyor.kuşun sesinden rahatsız olacaksanız veya ev halkı rahatsız olacaksa kuş almayın.bu hayvanlar keyfi yerindeyken sürekli ötüyorlar.en doğrusu sizin oturduğunuz ailece vakit geçirdiğiniz odada olmaları.sigara içen yoksa,rahatsız edecek çoluk çocuk yoksa bu ortam onlar için en iyisi.gece uyku saati gelince karanlık ve sessiz bir odaya koymanız daha iyi olur.kuşların bizden daha fazla uykuya ihtiyacı var.

yattığınız odada kuşu beslemeyin.hem sağlıksız hemde kuş erken kalktığı için sorun oluyor.kuşun sesinden rahatsız olacaksanız veya ev halkı rahatsız olacaksa kuş almayın.bu hayvanlar keyfi yerindeyken sürekli ötüyorlar.en doğrusu sizin oturduğunuz ailece vakit geçirdiğiniz odada olmaları.sigara içen yoksa,rahatsız edecek çoluk çocuk yoksa bu ortam onlar için en iyisi.gece uyku saati gelince karanlık ve sessiz bir odaya koymanız daha iyi olur.kuşların bizden daha fazla uykuya ihtiyacı var.
Büyük ihtimal almayacağım netlestirmis oldum teşekkürler size iyi beslemeler...

Geri