Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunun sahibine gözlerini kısması

mamkas1

Yeni Üye
Muhabbet kuşu uykulu olduğu zaman gözlerini kısardı. Normal bir zaman da gözlerim ona doğru açıp kapayınca karşılık verdiğini gördüm. Bunun bir manası var mıdır ?

bende deniyorum onu bana da yapıyor kuşlarım. bi nevi taklit gibi. bana alışkın olan erkeğim sürekli yapıyor, dişi alışkın olmadı halde oda yapıyor. çok oluyor forumda birinin kuşunda görmüştüm göz kırp diye eğitmiş yapıyodu kuş

Kuşlarda belli aralıklarla göz açıp kaparlar. Siz yapıyorsunuz diye değil..
Sayın moderatör bizde aptal değiliz. Çocuk gibi aa muhabbet kuşum bana gözünü aç-kapa yapıyor diye yazmadım. Günlerdir gözlemini yaptığım bir hareket. Yukarıda da yazdım uyurken zaten sürekli açıp kapıyor etrafı gözetlemek için. Bu söylediğim ayrı benim gözlemim. yukarıda Hatice hanım da farketmiş taklit olabilir.

bende deniyorum onu bana da yapıyor kuşlarım. bi nevi taklit gibi. bana alışkın olan erkeğim sürekli yapıyor, dişi alışkın olmadı halde oda yapıyor. çok oluyor forumda birinin kuşunda görmüştüm göz kırp diye eğitmiş yapıyodu kuş
Teşekkürler, taklit olabilir çünkü ben yapınca yapıyor. Uyurken ki yaptıklarını kastetmemiştim. En canlı olduğu zamanda bile denedim taklit ediyor.

Geri