Karadeniz Pet

muhabbet kuşlarım anlaşamıyor

KuşSeverrrr

Yeni Üye
Muhabbet kuşuma eş aldım erkek 6-7 aylık benim kuşum da dişi 8 aylık dişi de kızgınlığa gireli 1 hafta oluyor ikisini aynı odaya saldığımda ilk başlar güzelce anlaşıyorlar fakat dişi gagalamaya başlıyor erkek kuş kaçtıkca dişi onu kovalıyor kuşum eşini sevmedi diye düşünüyorum alışabilirlermi birbirlerine her odaya saldığımda aynısı oluyor birinden biri yaralanır diye korkup birini kafese alıyorum beklemeli miyim yoksa ben mi yanlış yaptım

Erkek ortamın yabancısı baskınlık kuramaz oda içerisinde. Dişi yaralamak için gagalamıyorsa bir sorun olmaz alışırlar.

Birbirlerinin üzerine atlayıp, ciddi boyutlarda kavga etmiyorlarsa sıkıntı olmaz. Dişi kuşlar baskın olur zaten.
en son dişi kuş erkeğin üstüne konmaya çalıştı uçarak ve dişi feci bi şekilde gagalıyor erkeği sanırım ayıracağım ikisini :( fakat ayırdığımda dişi kuş erkeği arıyor anlamadım

Hocam sizi alsak bambaşka birinin yanına koysak bir günde hayatınızın aşkıymışçasına birbirinize mi bağlanırsınız? Kuşlara vakit verin.
bu yorumu çok beğendim : ))))

en son dişi kuş erkeğin üstüne konmaya çalıştı uçarak ve dişi feci bi şekilde gagalıyor erkeği sanırım ayıracağım ikisini :( fakat ayırdığımda dişi kuş erkeği arıyor anlamadım
şu üstüne konmayı zarar vermek için yaptığını sanmıyorum. benim dişi kuşa da misafir gelmişti, bizimki pas vermeyip kaçıyordu, diğeri de onu takip ediyordu üstüne falan konuyordu. akabinde birbirlerine yem falan kusmuşlardı.
gözlemleyin ve zaman tanıyın. hiç olmadı ayırırsınız, biraz birbirlerinin kıymetini anlasınlar :D

Geri