Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarım çiftleşmiyor yuvalığa da girmiyor lütfen tavsiye verin

Mehmetcan351640

Yeni Üye
Erkek 1 yaşında filan yavrulugundan beri bizde dişiyi alalı da iki ay filan oldu dişi anaç daha önce kuluçkaya yatmış ikisi de nerdeyse aynı yaşta iki ay filan oldu dişiyi alalı hiçbir sorunları yok yani kavga da etmiyorlar erkek dişiye kaşıyor iyi anlaşıyorlar ama çiftleşme olmuyor yuvaya da gitmiyorlar bir kaç kez ben koydum hemen dışarı çıktı dışı ne yapabilirim?

Siz zorla yuvaya koyarak dişi kuşu strese bile sokabilirsiniz. Bende de aynı sorun var gibiydi kuşlar boş oda da sakin yere koydum 1.90m yüksekte. Şimdi yuvaya girip çıkıyor ne zaman kapı aralığından baksam yuvanın önünde yada içinde ama daha icraat yok :) ( dişi kuşumu değiştirmiştim yenisi geleli 2 hafta oldu)

Ekli dosyalar

• 20191103_115659.jpg
    20191103_115659.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 26
Siz zorla yuvaya koyarak dişi kuşu strese bile sokabilirsiniz. Bende de aynı sorun var gibiydi kuşlar boş oda da sakin yere koydum 1.90m yüksekte. Şimdi yuvaya girip çıkıyor ne zaman kapı aralığından baksam yuvanın önünde yada içinde ama daha icraat yok :) ( dişi kuşumu değiştirmiştim yenisi geleli 2 hafta oldu)
Aslında çok yüksekte değil benim kafesim bel hizasında bir masada bu temel sebep olabilir mi çiftleşmemelerinde?

Bir de bu birbirlerini kasimalari veya yem kusmalari Eş tuttuklarini gösterir mi?

1.5 yıl dişiler erkekleri çiftleri değiştirerek bekledim sonunda 1 yumurta dün geldi. 3 çift kuşum var 1.5 yılda bekleyerek sonunda bir tanesi yumurtladım. Senin daha 2 ay olmuş.

Ekli dosyalar

• IMG_20191115_202726.jpg
    IMG_20191115_202726.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 27
Yani daha erken değil mi ben de çok iyi bilmiyorum bu işleri ilk kez yapacağım kaç ayda olmazsa anormaldir

Yani daha erken değil mi ben de çok iyi bilmiyorum bu işleri ilk kez yapacağım kaç ayda olmazsa anormaldir
Üretici isen 1 ay geç onlar 10 15 günde anlayıp erkeği yada dişiyi değiştiriyorlar. Çünkü çok fazla en azında 20 çift oluyor kuşları var. Oradan alıp oraya atıyorlar o sesli ortamda kuşlar yadırgamıyor. Biz dişi alıp geliyoruz kuş ya strese giriyor ya tüye giriyor ya erkek beğenmiyor. 2 sininde tam hazır olmasını beklemek gerekiyor Ayhan otcuoğlu son eklediği youtube videolarını izlemeni öneririm. Onun bile 50 numaralıçifti tüye girmişti eşe atınca o çift yumurtladımı bilmiyorum ama bana bekleme azmi vermişti.

Üretici değilim 1 çiftim var sadece
Üretici isen 1 ay geç onlar 10 15 günde anlayıp erkeği yada dişiyi değiştiriyorlar. Çünkü çok fazla en azında 20 çift oluyor kuşları var. Oradan alıp oraya atıyorlar o sesli ortamda kuşlar yadırgamıyor. Biz dişi alıp geliyoruz kuş ya strese giriyor ya tüye giriyor ya erkek beğenmiyor. 2 sininde tam hazır olmasını beklemek gerekiyor Ayhan otcuoğlu son eklediği youtube videolarını izlemeni öneririm. Onun bile 50 numaralıçifti tüye girmişti eşe atınca o çift yumurtladımı bilmiyorum ama bana bekleme azmi vermişti.

Aslında çok yüksekte değil benim kafesim bel hizasında bir masada bu temel sebep olabilir mi çiftleşmemelerinde?
Temel sebep denmez bence sadece ayak altı kapı kenarı yerde olmasın sürekli yanından geçilen bir ortam olmasın yani. Gerisi kuşlara kalmış ne yaparsan yap dışarıdan müdahele ile bişey elde edemezsim

Geri