Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarım ve yavruları hakkında sorular

d0g4nc4n

Yeni Üye
Merhaba belki bu yaptığım yanlış birşey ama hızlı cevap alma adına bunu yapıyorum.

2 gün önce başka bir yere seyahat ettim ve kuşlarımi da götürdüm. 3 yavrusu var bu çiftin. Yolda gelirken biraz sarsılma oldu .ve bu 2 gün boyunca dışı ve erkek çok kavga etti bende erkek kuşu başka kafese aldım. Dişi kuş erkeğe yuvaya girmesi için izin vermiyor ve kavga ediyorlar. Sorunu nasıl çözebilirim?

23 günlük olarak en büyük yavru sık sık yuvadan atlıyor, bende daha küçük olduğu için yuvaya koyuyorum.sizcr doğru mu yapıyorum?

Burası biraz soğuk yer ve aksamları kuşların üstüne hava alacakları şekilde bir bez örtüyorum soğuktan korumak için,

Kuşlarıma normal yem dışında (adını unuttum ama renkli bir toz gibi ve besin değeri yüksek sanırım. ) havuç rendeleyip içine koyup veriyorum. Sizce başka şeyler de vermeli miyim?

Ve ayrıca kuşlara yem kırmasını öğretmek için en iyi yol nedir ?

Umarım beni anlar ve sorularımı cevaplarsanız çok ama cok teşekkür ederim . Bulunduğum konum itibari ile İnternete erişimim kısıtlı ve acil cevaplara ihtiyacım var

merhaba, yolculuk nedeniyle strese girmiş olabilirler. kuluçka döneminde kafesi hiç oynatmamak gerekiyor. erkeği ayırmakla iyi etmişsiniz.
yavrular yuvadan çıkıp girmeye başlarlar bu dönemde, müdahale etmeyin. 23 gün erken değil, hele ki siz yuvaya geri sokmayın. onlar kendileri girerler.
serin odadan kastınız 15 derecenin altına düşüyorsa doğru yapıyorsunuz, ama geceleri yavrular yuvaya geçerler uyumak için, yapmasanız da olur :)
kuşlar yem kırmayı genelde babalarından öğrenirler. bu durumda yavrular tamamen hazır olana kadar babayı kafese koymamanızı önereceğim. bunun için annelerini taklit edecekler. aspur adı verilen yemdeki uzun tohumlardan alın. en kolay kırılan tohumlar bunlardır. tabana bir kapta serin. 31-34 gün arası olduklarında öğrenmiş olurlar.
kuru mamaya havuç katıyorsunuz sanırım. şu anda başla bir şey vermeniz elzem değil, çeşitli meyveler vermek sizin keyfinize kalmış.

Geri