Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarım yaşlı mı ?

burakkaar

Yeni Üye
İyi forumlar dilerim.
Üretim yapmak için aldığım çift muhabbet kuşlarım 1 haftadır bende sorunum şu çok hareketsizler ve aşırı korkaklar belli ki eski sahipleri pek iyi davranmamış hayvanlara. Sizce bu kuşlarım yavru verir mi yoksa yaşları çok mu büyük geri götüreyim mi ? Yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 46
Bir fikri olan yok mu ? kuşları bugün saldım biraz uçtuktan sonra bir yere tüneyip yine hareketsiz kalmaya devam ettiler.

Yeni bir ortamda çekingen olmaları normal. Bir ay sonra hareketsizlik devam ediyorsa bir hastalık olabilir.

Üreticilerden alınan kuşlarda sürü piskolojisinden ayrılınca çekingenlik oluyormuş. bende 1çift almıştım 1 sene yakın beklettiler beni daha yeni yeni hareketlenmeye başladılar . ara sıra sabah ötüşleri ve 2-3 sn lik yemlik kavgaları dışında hiç seslerini ve hareketleri görmemiştim. Sen şanslı isen çabuk atlatırsın sularına elma sirkesi damlat en azından tüyleri parlak parazitlerden arınmış olsun :)

Kuşlar (benim gorusume gore) 1 1.5 yasindan hayli buyuk.Cunku Goz bebegi etrafi keskin bir sekilde beyazlasmis ve alin acilmis.Ama bunun bi problem olacagini dusunmuyorum.Siz sevginizi alakanizi eksik etmeyin bol vakit gecirin yeterli onlar icin.İyi forumlar dilerim saygilarimla

Bilgileriniz için teşekkür ederim. Hayvanlarla ilgileniyorum yalnız olduklarında kuş sesleri açıp dinletiyorum yağlanma olmasın diye sürekli kafesin kapısını açık tutuyorum. Umarım alışma süresi kısa olur. Ticari bir amacım yok sadece yavru büyütmelerine tanık olmak istiyorum. Bu yüzden merak etmiştim. Sağolun.

Geri