Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşlarımın Cinsiyetlerini Tayin Etme

Enes19

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar arkadaşlar.Benim dişi kuşum vardı ve bugün yanına erkek muhabbet kuşu aldım sizce cinsiyetleri doğru mu?Ve yaşları eş tutmaya yeter mi?Teşekkür ederim şimdiden
P_20170414_175414.jpg

Merhaba arkadasim. Profilden daha net bir fotograf cekebilir misin. Bana ikisi de disi gibi geldi. Insallah yaniliyorumdur

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yukardaki erkek aşağıdaki dişi. Eş tutmak için yaşları yeterli. En azından bebek değiller onu söyleyebilirim. Eş tutmaması için hiç bir sebep yok. Biri dişi bir erkek kesin. İyi büyütmeler.

Yeni resimler aşağıda arkadaşlar.Cevaplarınız için teşekkür ederim.Kesin olarak biri erkek diğeri dişi değil mi?

1.jpg 2.jpg

Tamamdır,çok teşekkür ederim ilginiz için.Disim erkeğe yem yerken vesaire hızlı hızlı öte öte gagasına vuruyor.Daha ilk günleri sabırlık olmak lazım biliyorum ama bi sorun yok değil mi?

Tabiki sabırlı olmak gerekiyor dişi seri bir şekilde erkeğin gagasına vuruyorsa eş tutmuşlar veya eş tutmaları çok yakın diyebiliriz. Tek çift ise bir çift daha almanız yavrulamalarını hızlandıracaktır.

Anladım teşekkür ederim.Yuvalık olarak en ideali ve kuşların rahat olabiliceği hangisidir tavsiyeniz var mıdır?

Geri