Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarımın kızgınlık durumları

Aknrcbr

Yeni Üye
Merhabalar yaklaşık 6-7 aydır 2 adet muhabbet kuşu besliyorum. Doğum günümde hediye olarak geldiği için cinsiyetlerini tam bilmiyorum fakat petshoptan alınma değil , babam arkadaşından almış , evde üreten..
IMG_20200423_001306.jpg

Yeşil olanın erkek olduğunu ve şuan kızgınlıkta olduğunu düşünüyorum. Son zamanlarda ceresi iyice lacivert renge döndü. Yaşı hakkında pek bilgim yok fakat iri görünüyor diğerine kıyasla.
Sarı olanın dişi olduğunu düşünüyorum , daha minnoş ve daha sakin. Onunda son 1 haftadır renk değiştiren çeresinden dolayı kızgınlık dönemine geçiş sürecinde olduğunu düşünüyorum. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.
Merak ettiğim şey
kuşların tahmini yaşları/ayları?
Sürekli birbirine sanırım yem kusuyorlar. Dişi özellikle son 2-3 gündür aşırı agresif ve saldırgan. Kalamar kemiğini baya kemirmişler bu kadar kemirmezlerdi. Sürekli yanyanayalar bir saniye bile ayrılmak istemiyolar. Hep opusurek küçük küçük sesler çıkarıyolar. Durumun ne olduğunu tecrübesizlikten kestiremiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

IMG_20200423_002455.jpg

IMG_20200423_001223.jpg

IMG_20200423_002303.jpg

Sürekli böyle yanyana ve hemen hemen bu durumlardalar. Eğer ki kızgınlık dönemindeler ise nasıl davranmam gerekir nelere dikkat etmem gerekir. Torunlarım olsun istiyorum yumurtlama olursa yine tecrübeli kişilerden yardım isteyeceğim bakım konusunda

Bu tarz konular bir çok defa açılmış bir çok üretici kişi tarafından yanıtlanmış çünkü. Forumda biraz araştırırsanız konuyla ilgili bilgi bulabilirsiniz . Sarı kuşun çeresi beyaz değil sanırım pembe ise erkek...

Bu tarz konular bir çok defa açılmış bir çok üretici kişi tarafından yanıtlanmış çünkü. Forumda biraz araştırırsanız konuyla ilgili bilgi bulabilirsiniz . Sarı kuşun çeresi beyaz değil sanırım pembe ise erkek...
Herkesin kuşu farklı değil mi , herkes milletin açtığı konulara göre cevap bulacaksa forum olmanın ne anlamı var. Pembe değil sanırım erkek derken anlamadim orasını

Herkesin kuşu farklı değil mi , herkes milletin açtığı konulara göre cevap bulacaksa forum olmanın ne anlamı var. Pembe değil sanırım erkek derken anlamadim orasını
Forumlar bilgi deposudur ve çiftleşme konuları da önceden defalarca konuşulup çizilmiş şeyler hani sizin sorunuz da size özgü veya kuşunuza özgü bir durum yok , bahsettiğim şekilde diğer konuları gözden geçirerek epey bilgi sahibi olabilirsiniz. Araştırma yapmak gelecekte karşılaşacağınız olaylara karşı da sizi hazır tutar :) dişi dediginiz kuşun çeresi pembe görünüyor fotoğrafta eğer pembe ise kızışmamış erkektir muhtemelen .

Forumlar bilgi deposudur ve çiftleşme konuları da önceden defalarca konuşulup çizilmiş şeyler hani sizin sorunuz da size özgü veya kuşunuza özgü bir durum yok , bahsettiğim şekilde diğer konuları gözden geçirerek epey bilgi sahibi olabilirsiniz. Araştırma yapmak gelecekte karşılaşacağınız olaylara karşı da sizi hazır tutar :) dişi dediginiz kuşun çeresi pembe görünüyor fotoğrafta eğer pembe ise kızışmamış erkektir muhtemelen .

Diğer mavi olanda mı erkek?

Geri