Karadeniz Pet

muhabbet kuşlarımın yaşlarına bakarmısınız ben anlamıyorumda

muhabbet kuşlarım kaç yaşında (resimler altta yorumlarda hangi kuş yazın lütfen)

• 1 ay

Kullanılan: 0 0.0%
  • 2 ay

• 3 ay

• 4 ay

• 5 ay

• 6 ay

• 7 ay

• 8 ay

• 9 ay

• Kullanılan toplam oy
    1

ArminaDalyaTürk

Meraklı Üye
hemen bakın resimler alta

Son düzenleme:
bu sam dişi bir muhabbet kuşu yaşı kaç acaba ?

Ekli dosyalar

• 20170824_191852.jpg
    20170824_191852.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Lnrb5j.jpg
[/url][/IMG] buda jon yaşı kaç (erkek)
BAYL19.jpg
Lnrb5j.jpg
[/IMG]
Lnrb5j.jpg
[/url][/IMG]
BAYL19.jpg
[/URL]

Lnrb5j.jpg
[/url][/IMG]

Son düzenleme:
jon

Lnrb5j.jpg

Son düzenleme:
iki muhabbet kusu gordum ikiside erkek kizismis kuslar 8 9 ay ustu en az
Bişey sorcam zayıf olan digerinin üstüne çıkmaya çalışıyor diğeri kaçıyor ve ikiside öpüsüyor neden benim kuslarim gaymi ? (cevabı öğrendim teşekkür ederim yazdığınız için :) )

Son düzenleme:
Ikiside erkek 1 yaş üstü
Bişey sorcam zayıf olan digerinin üstüne çıkmaya çalışıyor diğeri kaçıyor ve ikiside öpüsüyor zayıf neden çiftlesmeye çalışıyor ? Birde biz bunları çift diye aldık nasıl ikiside erkek (yorumunuz için teşekkürler :) )

Son düzenleme:
baksanızda bakmasanızda tesekkür ederim :)

Zayıf olanı tutun, diğer erkeği dişi kuşla değiştirin. Ya da 2 erkek kuş ile beslemeye devam edin.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zayıf olanı tutun, diğer erkeği dişi kuşla değiştirin. Ya da 2 erkek kuş ile beslemeye devam edin.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
çiftleşmeye çalışıyor biri normalmi acaba ? (teşekkürler yorumunuz için)

Son düzenleme:
çiftleşmeye çalışıncada diğeri kaçıyor

Ben sadece kendi fikrimi söyleyeyim, erkeğin erkekle çiftleşmeye çalışması normal değil ancak tek bakılan birçok erkek muhabbet kuşu, kızıştığı zamanlarda, hormonların etkisiyle sahiplerinin el, ayak veya kafasıyla, tünekle çiftleşmeye çalışır, hatta bununla ilgili youtube'da bile birçok video bulabilirsiniz. Bu durumu cinsiyet algısında veya davranışlarda bozukluk değil, içgüdüsel bir hareket olarak nitelemek daha doğru olur. Madem çift olarak bakmak istiyorsunuz, ya birisini dişi bir kuş ile değiştirin, ya da imkanınız varsa iki tane dişi alın.

Ben sadece kendi fikrimi söyleyeyim, erkeğin erkekle çiftleşmeye çalışması normal değil ancak tek bakılan birçok erkek muhabbet kuşu, kızıştığı zamanlarda, hormonların etkisiyle sahiplerinin el, ayak veya kafasıyla, tünekle çiftleşmeye çalışır, hatta bununla ilgili youtube'da bile birçok video bulabilirsiniz. Bu durumu cinsiyet algısında veya davranışlarda bozukluk değil, içgüdüsel bir hareket olarak nitelemek daha doğru olur. Madem çift olarak bakmak istiyorsunuz, ya birisini dişi bir kuş ile değiştirin, ya da imkanınız varsa iki tane dişi alın.
iki dişi alsam sonra bunların hespini 2 erkek 2 dişi muhabbet kuşunu 3 kapaklı biryere koysam sultan papağanı kafesine 2 yuvalık taksam bunlar gene erkek olarak birbiriyle çiftleşmeye çalışırmı birde ben dayımın dükkanından aldım onun birsürü muhabbet kuşu var kafesi baya büyük bütün dükanı kaplıyor çift olsunlar diye birsürü dişi ve erkek koymuş kafesine peki neden iki erkek çift olmuşlar ? diğer kuşlar çift hata yumurtluyorlar
dayım bize hemen yuvalık takın yumurlayacaklar dedi bizde herşeyden koyduk kızıştırıcı yeme kadar aldım ama kuşlar erkek çıktı okadar çift zanettim kerataları :) cevaplarsan sevinirim şimdiden teşekkür ederim :) yumurtlamayınca dayım daha küçük dedi 1 yaş üstü diyende var en az 9 aylık diyende :/ (yorumunuz için teşekkürler)

Son düzenleme:
Yazarken noktalama işaretleri kullanırsanız yazdıklarınız daha anlaşılır olur. Sorunun ne olduğunu anlamadım.

Hocam alacalı olan sarı yeşil erkek kalsın diğer erkeği güzel bir dişi ile değiştirin derim bence sonuç güzel olur inşâAllah

Yazarken noktalama işaretleri kullanırsanız yazdıklarınız daha anlaşılır olur. Sorunun ne olduğunu anlamadım.
1.soru bunlar iki erkek ya ben bunları aynı kafese alsam birde 2 dişi alsam bunlar iki erkek yine eş olurmu ?
2.soru dayımın kafesi büyük içine bir sürü muhabbet kuşu atmış dişi erkek olarak bunları ordan aldım herkes es olmus dişi erkek hatta bir sürü yuvalık var bunlar neden bir erkek bir dişi olmamışta iki erkek olmuş (umarım anlamışsındır) (yorumunuz için teşekkürler)

Son düzenleme:
Hocam alacalı olan sarı yeşil erkek kalsın diğer erkeği güzel bir dişi ile değiştirin derim bence sonuç güzel olur inşâAllah
belki değiştirim eğer değiştirirsem umarım dediğiniz gibi sonuç güzel olur inşaAllah (yorumunuz için teşekkürler)

Son düzenleme:
daha cevap bekliyorum ama yinede çok yorum geldi teşekkür ederim :)

Çoğunlukla kuş satılan yerlere gidince erkek kuşların birbirlerine kur yaptığını görüyorum. Çünkü diş asabi olur kendi eşini kendi seçer. Ve genelde baskın erkek baskın olmayan erkeğe kur yapar. Diğeride erkek olunca haliyle her kuşu kabul edince onunda hoşuna gider. Erkekler genellikle bütün kuşlara kur yapar ve seslenmeyene daha fazla yanaşırlar. Sizde o sırada muhtemelen denk gelmişsiniz eş olduğu düşünülmüş. Ama kesinlikle ikiside erkek. Ve iki dişi daha alırsanız aynı kafese koyarsanız ortalarını birbirlerini görmeyecekleri şekilde ayırmazsanız dişiler erkeklere muhtemelen sert çıkacaklardır ilk başta. Erkeklerde bu yüzden tekrar birbirlerini bulacaktır. O yüzden salma kafes ise dediğiniz ortayı ayırabilirsiniz

Geri