Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Antibiyotik Tedavi

Arda Gçe

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar jumbo erkek kuşum birkaç gündür hapşırmaya başladı.Demin dişi kuşun da hapşırdığını farkettim.Veterineri aradık antibiyotik kullanın dedi bugün gidip alıcaz.Nasıl kullanmalıyız bilen arkadaşlar ? Veya ne yapmalıyız?

Son düzenleme:
Vitaminli besinler yedirmeye dikkat edin. C vitamini içerikli meyve sebzelerden yedirin.(çok vermeyin dışkısı sulu olur) Antibiyorik konusunda da veterineriniz kullanım tarifi vermedi mi? Ben olsam hekimi bir daha arar öneri isterdim.

Arkadaşlar jumbo erkek kuşum birkaç gündür hapşırmaya başladı.Demin dişi kuşun da hapşırdığını farkettim.Veterineri aradık antibiyotik kullanın dedi bugün gidip alıcaz.Nasıl kullanmalıyız bilen arkadaşlar ? Veya ne yapmalıyız?
Ben antibiyotik onermiyorum faydadan cok zarari var eger cok hasta degilse dogal yollarla iyilestirebilirsin ben ileri derece nezle olan kusumu sebzelerle ve sarimsak ile kisa surede iyilestirdim bu yolu da deneyin
Bol c vitaminli sebze meyve verin
Fakat cokta fazla olmasin ishal edebilir
1 dis sarimsagin 1/4 unu kuslarin suyuna koyun 1 gun bekletin 1 gun sonunda suyu yenileyin

Vitaminli besinler yedirmeye dikkat edin. C vitamini içerikli meyve sebzelerden yedirin.(çok vermeyin dışkısı sulu olur) Antibiyorik konusunda da veterineriniz kullanım tarifi vermedi mi? Ben olsam hekimi bir daha arar öneri isterdim.
Arkadaşlar kuşun sıvı yiyecekler tüketmesinden kaynaklanan dışkıdaki sıvılık tehlikeli değil , bilakis iyidir. Hayvanın barsaklarını boşaltır sindirimini rahatlatır.
Hapşurma solunum yolu enfeksiyonundan kaynaklanıyorsa flagyle etki etmez. Ama elinizde mevcutsa başlayın flagyle yarım suluğa 5 damla şeklinde 5 gün. Hapsa bir hapın 1/6’sını yarın suluğa.

Geri