Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ayırma yöntemi

Onur0804

Meraklı Üye
Daha önce kavga eden muhabbet kuşlarımı ayırdım erkek hafif yaralanmıştı kavgada. 20gün süreyle ayırdım ve bugün birleştirdim. Bu kavga olayından önce baskın olan erkek şuanda dişi yaklaşmasına rağmen tellere atlayıp kaçıyor. Dişi yuvaya attığım gibi kur yapmadan kuyruk kaldırdı ama erkekte tık yok. Erkek tüneğe suluğa yem kusuyor ve yuvaya girip çıkıyordu birleştirmeden önce. Ayırmaya devam ediyim mi? Yoksa kalsın mı bu şekilde?

Ayrıca dişi attığım gibi yuvaya girip çıkıyor kızgılığından emindim zaten atarken fakat erkek çekingen davranıyor.

Kavga etmeyip dişi aynı şekilde devam ediyorsa, tek tüneğe indirip çiftleşmelerini bekleyin. Dişi kuşun üremeye hazır olması çok daha önemli. Erkek kuş bir şekilde alışacaktır.

Kavga etmeyip dişi aynı şekilde devam ediyorsa, tek tüneğe indirip çiftleşmelerini bekleyin. Dişi kuşun üremeye hazır olması çok daha önemli. Erkek kuş bir şekilde alışacaktır.
Şuanda kavgaları yok tek tünek var kafeste. Birbirlerinin gagalarına vurup kur yaparken bir anda erkek feryad figan bağırıp kendini kafes tabanına atıyor sonra hiç bişey olmamış gibi tüneğe çıkıyor. Yada dişi tüneğin bir tarafından yürümeye başlayınca tele atlayıp kaçıyor. Çiftleşmemeleri şuanda önceliğim değil ben evde yokken kavga edip zarar görmelerinden endişeleniyorum.

Daha önce yumurtaları varken kavga etmişlerdi ozaman evdeydim ayırmıştım.

Daha önce kulukça geçirip daha sonra kavga eden kuşlarsa, bir sorun vardır gözlemlemeye çalışın. Erkek bir şeyden çekiniyor belli ki.
Gün içerisinde ayırıp, eve geldiğinizde birleştirebilirsiniz ama bu şekilde de erkeğin alışma süreci kesin uzar.