Karadeniz Pet

muhabbet kusu bir anda tepki vermeyi kesti seslere ve ötmüyor

shadow

Yeni Üye
foruma danismak icin simdi kayit oldum
muhabbet kusumuz var bi tane disi
bugun bir anda ses cikarmayi kesti ve sanki ayagi aciyormus gibiydi hafif sendeliyor gibiydi, tirnaklari filan uzun oldugundan bir yere mi takildi acaba diye dusunduk cunku kafesini kapatmiyoruz kafasina gire ucuyordu.

sonra yavas yavas hareketlendi kendine geldi denebilir ama seslere tepki vermiyor ve ötmüyor.Biz seslenince bağiran kus simdi otmuyor, sadecw ucmaya baslarken kalkista cok hafif gık diye bi ses cikariyor , simdi kafese girdi salincaktan tuneklere filan atlayip duruyor, muhtemelen disari cikmak istiyor fakat onceden cikmak icin deli gibi bagiran kus simdi ses cikarmiyor ve ishal olmus, bunlar aniden ortaya cikti sebebi nedir ve nasil cozebiliriz acab??hasta oldugunda hep pirinc kaynatip suyunu sogutup koyuyoruz onunla iyilesiyordu simdi de oyle yaptik bakalim sonuc bekliyoruz, tecrubeli arkadaslardan yardim bekliyorum lutfen yardimci olun kusa birsey olur diye cok korkuyoruz o kadar alisti ki bize.

acaba sağır mı oldu bu kus bir anda kendiliginde
simdi geldi etrafinda oyalaniyor ama cevap yok ötme yok:(

Kuşun fotoğrafını ve dışkısının fotoğrafını koyabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• 20180609_144055.jpg
    20180609_144055.jpg
    4.2 MB · Görüntüleme: 24
fotografta agzinda cekirdek kabuguyla cikmis

dışkı normale donmus yesil renkte ve ishal degil ama hala ötmüyo etrafimda oynadi baya simdi kafese girdi yem yiyecek galiba
Kızışmış bir dişi görüyorum:) Görünüşü açısından sağlıklı diyebilirim. Dışkısının sulu olduğunu hissettiğiniz vakit haşlanmış patates yedirin.

Kızışmış bir dişi görüyorum:) Görünüşü açısından sağlıklı diyebilirim. Dışkısının sulu olduğunu hissettiğiniz vakit haşlanmış patates yedirin.
hocam peki aniden susmasinin ve sagirmis gibi hicbir sese tepki vermemeye baslamasinin sebebi nedir

Allah'a sukur hareketlendi ama şu sağır gibi sese tepki vermemesi ve ötmemesi bir anda oldu ya korkuyorum

iste bu be
ötmeye basladi :D nasil oldu bilmiyorum ama kendine geldi ve sesi degisik bi sekilde otmeye basladi

bu kisa sureli kesinti neden oldu acaba bir seyden filan mi korktu ki yada ses tellerine mi bisey oldu ki

iste bu be
ötmeye basladi :D nasil oldu bilmiyorum ama kendine geldi ve sesi degisik bi sekilde otmeye basladi

bu kisa sureli kesinti neden oldu acaba bir seyden filan mi korktu ki yada ses tellerine mi bisey oldu ki
Bir sorun olduğunu düşünmüyorum :)

arkadaşlar sanki kuş ötmeye çalışıyor da ötemiyor gibi, ses tellerine filan mı birşey oldu acaba

arkadaşlar sanki kuş ötmeye çalışıyor da ötemiyor gibi, ses tellerine filan mı birşey oldu acaba

Korkutmak istemem ama bnm dişi kuşumda ötmemeyr başlamıştı ötemiyordu desem daha doğru sonra halsizleşti zayıfladı vefat etti geçen hafta Allah korusun gırtlak ında mantar olmasın burada tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olurlar gördüklerinde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bi anda mı kesilmişti böyle
bizimki sabah deli gibi bagırıyordu bir anda kesildi sesi
umarım birşey olmaz
Korkutmak istemem ama bnm dişi kuşumda ötmemeyr başlamıştı ötemiyordu desem daha doğru sonra halsizleşti zayıfladı vefat etti geçen hafta Allah korusun gırtlak ında mantar olmasın burada tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olurlar gördüklerinde

bi anda mı kesilmişti böyle
bizimki sabah deli gibi bagırıyordu bir anda kesildi sesi
umarım birşey olmaz

Hatırlamıyorum çalıştığım için sabah çıkıp akşam geliyoruz , ama bi gün Eve geldim ötmüyor diğeri sürekli ötüyor dişi karşılık vermiyordu 2 kuşumda salma kafesteydi ortalarında tel vardı başta dışkısı da normaldi fakat bi kaç gün sonra ishal oldu 1 hafta sonra da öldü maalesef :( arada cılız bi cik sesi çıkarıyordu o kadar hareketleri de normaldi kilosu yerindeydi ne olduysa 1 haftada oldu durgunlaştı zayıfladı ve öldü :(

Temiz suyuna 3-4 damla beyaz sirke damlatın.içsin suyu.(10 günde 1 tekrarlayın) Ve gözlemleyin. Bir şeyden korkmuş, ayağı bir yere takılıp da canı acımış olabilir. Hassas canlılar bunlar.

Geri