Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu bitmeyen ishal ve burun akıntısı

nnurkllcc

Yeni Üye
mubişim yaklaşık 1 bucuk yaşında ve 1 senedir benimle.ilk aldıgım zaman bir ishal yasadık fakat cok uzun sürmedi yerine alışmakta diye düşündüm.Fakat 3-4 aydır bitmeyen bir ishal durumu var.Son bir kaç gündür iyice kendini gösterdi.Ayrıca sürekli cere üstü ıslak hiç kurumuyor.Kuşum cok hareketli hiç hasta gibi degil.Yemini suyunu yiyor.Fakat şu ishal bitmiyor.Suyuna sirke koydugumda geçiyor.Grip icinde az miktarda sarımsaklı su ve limon verdim daha aza indi fakat tam geçmedi.Lütfen 4 aydır bununla uğraşıyorum.Bu konuda bilgili arkadasların yardımını bekliyorum.

Ekli dosyalar

• F9F9A89B-305C-46E8-BC44-387846490145.jpeg
    F9F9A89B-305C-46E8-BC44-387846490145.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 22
  • image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 18
Soluk alıp verirken kuyrukta atma var mı?
Veterinere gitmenizi öneriyorum, ilerlemesin.

şuan yemligindeki yemi cıkardım haşlanmış patates ve pirinç lapası karıştırıp koydum suyunada 2-3 damla kadar elma sirkesi damlattım fakat bunları yapmama ra

bazen oluyor cok uçtuğu zaman özellikle veterinere götürdüm fakat muhabbet kuşlarıyla ilgili pek bilgilerinin olmadıgını söylediler kuşçuya götürdüm ishal ilacı kullan dedi

Tıkanıklık sizin kuşta yoksa sirkeli karbonatlı su kısmını uygulamayın.

cerede tıkanıklık yok fakat hapsırıyor ondan kaynaklı ıslaklık olabilir ne bulursa yiyor ondan dolayıda ishal olabilir mi?ve cok tüy döküyor sizce selçuk beye mesaj atsam mı?

Ekli dosyalar

• 2836E5E5-8F57-4967-9603-F9683B1A080E.jpeg
    2836E5E5-8F57-4967-9603-F9683B1A080E.jpeg
    160.8 KB · Görüntüleme: 16
cerede tıkanıklık yok fakat hapsırıyor ondan kaynaklı ıslaklık olabilir ne bulursa yiyor ondan dolayıda ishal olabilir mi?ve cok tüy döküyor sizce selçuk beye mesaj atsam mı?
Hapşurması nezle kaynaklı. İshali ise yemesiyle alakasız çünkü uzun süre devam ediyor demişsiniz hastalık kaynaklı olabilir. Selçuk bey 4 gündür sitede yok maalesef özledik kendisini ama siteye uğrayamıyor :(

evet 4 ayda rahat 3 kere 2 hafta olmak üzere ishali devam ediyor aspur ve sirkeyle düzeliyor kestigim anda yine aynı.Simdi ilacı bilinçsizce de kullanmak istemiyorum.Ne yapmalıyım?

evet 4 ayda rahat 3 kere 2 hafta olmak üzere ishali devam ediyor aspur ve sirkeyle düzeliyor kestigim anda yine aynı.Simdi ilacı bilinçsizce de kullanmak istemiyorum.Ne yapmalıyım?
Suluğuna iki üç damla limon damlatın. Her gün suyu yenileyin. Nezlede vitamin takviyesi oldukça önemli. Taze meyve sebze tüketimine özen gösterin. Bir müddet bunu rutin haline getirin ve gelişmeleri gözlemleyip buraya yazın.

Ayrıca bulunduğu ortamın havası temiz ve tozsuz olmalı. Havalandırın. Cereyana maruz kalmasın.

meyve sebze cok tüketiyor her gün veriyorum ufak parça olarak ama ishal devam edince 1 haftadır kestim suyuna sadece limon ve sirke damlattım.Bir de vitamin verdigim anda ishal artıyor ve dışkısı yeşil renk veriyor vitaminden kaynaklanıyor olabilir mi?Probiyotik de vereyim mi?

meyve sebze cok tüketiyor her gün veriyorum ufak parça olarak ama ishal devam edince 1 haftadır kestim suyuna sadece limon ve sirke damlattım.Bir de vitamin verdigim anda ishal artıyor ve dışkısı yeşil renk veriyor vitaminden kaynaklanıyor olabilir mi?Probiyotik de vereyim mi?
Sebze meyveyi kesmeyin. Vitamin ihtiyacını karşılamasını engellemişsiniz. Sulu dışkı için tuzsuz ve yağsız haşlanmış patates önerimi yazmıştım. Kafese ayrıca dal darı asın. Suyuna sirke değil limon damlatın bu süre zarfında. Hem sirkeli hem limonlu olmasın. Dışkının yeşil olması zaten normal olan. Probiyotiği şu şekilde verin, haftada dört iki üç damla limonlu su, haftada üç probiyotikli su. Sularını ve patatesi her gün yenilemelisiniz tabii.

insanlar için olan toz probiyotiklerden verilebilir mi?Yoksa alayım mı?

Geri