Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu çiftleşme sorunu

_CB

Yeni Üye
Bir çift muhabbet kuşum var, erkek olan sürekli hareketli cere rengi koyulaşmış çiftleşmeye hazır.
Sorun dişi kuşta,
Dişi kuş ile ağızdan ağıza yem yediriyorlar öpüşüyorlar ancak dişi kuş yuvaya hiç girmiyor hiç enerjik değil erkek kuş ayak atmaya çalışıyor kendinden uzaklaştırıyor yem yemeye hiç kendi gitmiyor sürekli erkek kuş besliyor acaba nasıl bir sorun olabilir. Erkek kuş beslemezse açlıktan ölecek sanki psikolojisi felan mı bozuldu anlamadım.

Bir çift muhabbet kuşum var, erkek olan sürekli hareketli cere rengi koyulaşmış çiftleşmeye hazır.
Sorun dişi kuşta,
Dişi kuş ile ağızdan ağıza yem yediriyorlar öpüşüyorlar ancak dişi kuş yuvaya hiç girmiyor hiç enerjik değil erkek kuş ayak atmaya çalışıyor kendinden uzaklaştırıyor yem yemeye hiç kendi gitmiyor sürekli erkek kuş besliyor acaba nasıl bir sorun olabilir. Erkek kuş beslemezse açlıktan ölecek sanki psikolojisi felan mı bozuldu anlamadım.
kardeşim sorun yok normaldir. kuşunuz kendini hazır hissetmiyodur. siz kalamar kemiği alın, düzenli mamasını yeşilliğini, yemini, v,taminini verin. zaten dişi hazır olduğu zaman çiftleşir. şuan aynı durum benim çiftlerimin birindede vardı dişi pes etmiş çiftleşiyorlardı. dişi pes eder en sonunda sabır

Teşekkür ederim. Ancak yem ile alakalı sorun biraz kafamı karıştırıyor. Kendi hiç yem yemiyor sadece erkek kuş yem yiyip geliyor dişiye veriyor bu normal mi acaba

Disi hazir olmadigi icindir. Mama takviyesi yapın kizistirici mamalar tarifleri var forumda tuneginizi de iyi konumlandirin.

Teşekkür ederim hemen inceleyip uygulayacağım.

Teşekkür ederim. Ancak yem ile alakalı sorun biraz kafamı karıştırıyor. Kendi hiç yem yemiyor sadece erkek kuş yem yiyip geliyor dişiye veriyor bu normal mi acaba
dışkı atın. bakalım.. sorunu var mı yok mu

Kafesi temizledikten sonra gördüm mesajı da resim atamadım.
Bir kaç gündür yeşil renkte ve cıvık gibi bir de dişi olan kuşta değişik bir koku var erkekte böyle bir koku felan yok ama.

Geri